فلوشیپ فوق تخصصی جراحی انکوپلاستیک پستان و جراحی کانسر

آدرس:

میدان ارژانتین ،خیابان احمدقصیر نبش خیابان هشتم بیمارستان فوق تخصصی پاستور نو

جراحی کوچک کردن سینه مردان در دهه های اخیر بسیار باب شده است و ما در این مقاله می خواهیم نکات مهم این جراحی را برای شما بگوییم. پس با ما همراه شوید تا اطلاعات مفیدی در این باره کسب کنید. به ناهنجاری بزرگی سینه ی مردان، ژنیکوماستی می گویند. سینه ی برخی از مردان به دلایل مختلفی بزرگ تر از حد معمول می باشد. این بزرگی سینه گاه در هر دو سینه و گاه تنها در یک سینه اتفاق می افتد و اثرات مخربی در مردان می گذارد.
این اثرات ممکن است کاهش اعتماد به نفس، تحقیر، طرد شدن از جامعه و عدم تعامل باشد. بسیاری از بیماری های روحی در این مردان، در نتیجه ی همین بزرگی سینه به وجود می آید. علاوه بر این اثرات، بزرگی سینه در مردان می تواند سبب بیماری های جسمی بسیاری نیز گردد. رشد سینه در دوران بلوغ آغاز می شود. در مردان ژن رشد غدد چربی سینه خاموش می باشد و در زنان این ژن فعال می باشد.
گاهی در پسران نوجوان به دلایل اختلالات ژنتیکی، ژن رشد سینه فعال می شود و با افزایش سن، سینه نیز رشد می کند. این یکی از دلایل ژنیکوماستی در مردان می باشد که جراحی سینه مردان این مشکل را رفع کرده است. در ادامه با توضیحات مختصری در مورد چگونگی این عمل جراحی، به نکات مهم آن نیز می پردازیم.

جراحی سینه مردان

چرا دکتر سراج؟

دلایلی که 2861 نفر تاکنون دکتر سراج را برای جراحی زیبایی انتخاب کرده اند

رضایت مراجعه کنندگان

بسیاری از مراجعین جدید ما با توجه به نظر دوستان و آشنایان برای انجام جراحی زیبایی به ما مراجعه می کنند. این موضوع در وهله اول باعث افتخار ما بابت اعتماد مراجعین بوده است.

تعداد بالای عمل های انجام شده

تجربه دکتر سراج در انجام عمل های جراحی زیبایی گواهی بر دانش و عملکرد مناسب ایشان در اجرای درست خواسته مراجعین می باشد.

دقت در جراحی زیبایی

یکی از فاکتورهای اساسی برای انتخاب بهترین جراح زیبایی، دقت انجام عمل و نتیجه نهایی می باشد. چنانکه در بسیاری موارد این مورد اولین دلیل انتخاب جراحان قلمداد می گردد.

نکاتی مهم جراحی ژنیکوماستی

با توجه به پیشرفت صنعت در عرصه ی پزشکی و تنوع جراحی ها، امروزه می توان بسیاری از مشکلات را رفع کرد. این خدمتی بزرگ است که علم پزشکی به بشریت کرده است. غدد اضافی چربی در جراحی کوچک کردن سینه آقایان به روش لیپوساکش و لیپولیزر خارج می گردد. به صلاح دید پزشک معالج که حتما باید پزشک متخصص جراحی سینه باشد، روش جراحی ژنیکوماستی تعیین می شود. یکی از مهم ترین فاکتور هایی که باعث انتخاب روش عمل جراحی کوچک کردن سینه در مردان است، دلیل ژنیکوماستی می باشد. در نتیجه ی دو نوع بافت، سینه ی مردان بزرگ می شود.
اگر دلیل ژنیکوماستی غدد چربی باشد، لیپوساکش برا درمان پیشنهاد می گردد. در این روش با زخم های کوچک و ریز، تحت نظر پزشک جراح بافت چربی اضافی استخراج می گردد. اما اگر دلیل ژنیکوماستی بیمار، بافت غده ای باشد جراحی به مراتب پیچیده تر خواهد بود. در این روش قسمتی از پوست سینه با مهارت خاصی بریده می شود و طی جراحی بافت از سینه استخراج می گردد. اصولا در این روش پس از استخراج بافت، به طور همزمان لیفت سینه نیز انجام می شود. لیفت سینه از افتادگی پوست سینه در مردان جلوگیری می کند.
افتادگی پوست باعث دفرمگی ظاهر بدن مردان می گردد. همچنین با لیفت سینه قرینگی سینه ها و ماندگاری نتیجه ی عمل، بسیار بیشتر و بهتر خواهد بود. اگر پزشک شما مهارت کافی در این جراحی داشته باشد، می تواند با انتخاب جای درست برش، زخم شما را پنهان کند. لذا در انتخاب پزشک و کلینیک پزشکی خود دقت زیادی داشته باشید.

کدام دسته از مردان برای جراحی کوچک کردن سینه کاندید می شوند؟

ژنیکوماستی در سنین مختلفی اتفاق می افتد. بدن انسان در طول زندگی بسیار تغییر می کند و دستخوش عوامل زیادی قرار می گیرد‌. بنابراین اولین توصیه ی ما به شما این است که اگر در نوجوانی و سنین پایین تر، احساس می کنید که سینه ی بزرگتر از حد معمولی دارید، سریعا تصمیم به جراحی کوچک کردن سینه مردان نگیرید. ابتدا تا کامل شدن دوره ی بلوغ صبر کنید. زیرا گاهی به دلیل چاقی مفرط و افزایش سطح هورمون در سن نوجوانی ممکن است سینه ی مردان بزرگ بشود‌ و این مشکل پس از مدتی با تغییر وزن رفع می گردد.
بنابراین آن دسته از آقایان بالغی که در سینه ی خود احساس چربی اضافی می کنند و یا با تحرک زیاد، دچار درد در سینه ی خود می شوند بهترین کاندید انجام عمل جراحی کوچک کردن سینه آقایان می باشند. دسته ی دیگری از بیمار های مرد، در قسمت زیرین نوک سینه ی خود دچار افتادگی پوست می باشند‌‌. این افتادگی پوست و بزرگی نوک سینه مخصوصا در پوشش ظاهری نا مناسب ایجاد می کند.
اگر شما هم دچار این مشکل هستید، نگران نباشید زیرا با عمل ژنیکوماستی نوک سینه نیز تغییر می کند و به طبیعی ترین حالت ممکن ترمیم می گردد‌. هیچ گونه اثری از عمل جراحی در ظاهر سینه ی شما پس از جراحی نخواهد بود و ظاهر شما طبیعت مردانه ی خود را حفظ خواهد کرد. اما چرا سینه ی مردان بزرگ می شود؟ اگر این سوال برای شما هم مهم است، در ادامه همراه ما باشید تا به جواب درستی برسیم.

شما باید یک قرار ملاقات داشته باشید؟

با ما تماس بگیرید

دلایل ژنیکوماستی چیست و چرا سینه ی مردان بزرگ می شود؟

هر اتفاقی در بدن ما در نتیجه ی کنش هایی به وجود می آید. لذا دلایل هر بیماری را در خود فرد بیمار باید جستجو کرد. این عدم تعادل و بزرگی سینه ی مردان نیز در نتیجه ی کنش هایی اتفاق می افتد که در این بخش به اختصار به دلایل ژنیکوماستی می پردازیم.

  1. مهم ترین هورمون زنانه استروژن و در مقابل آن مهم ترین هورمون مردانه تستوسترون نام دارد. گاهی به دلیل کاهش میزان هورمون تستوسترون در بدن مردان، یک یا هردوی سینه ی ایشان دچار ناهنجاری بزرگی سینه می شود‌. در نتیجه دلیل ژنیکوماستی در این افراد را می توان عدم تعادل هورمون دانست.
  2. چاقی مفرط و اضافه وزن بر تمام وجوه بدن تاثیر می گذارد. این تاثیر می تواند میزان بافت چربی را در بدن و خصوصا در قسمت سینه ی مردان افزایش دهد و در نتیجه باعث ژنیکوماستی شود‌. این افراد می توانند با عمل جراحی کوچک کردن سینه مردان، بافت اضافی را خارج کنند و به ظاهر ایده آل خود برسند‌. متاسفانه لاغری در این افراد باعث افتادگی پوست در قسمت سینه می شود. لذا بهترین روش درمانی می تواند همین عمل جراحی کوچک کردن سینه باشد‌.
  3. مصرف الکل و اعتیاد نیز می تواند از دلایل پر رنگ ژنیکوماستی باشد. لذا اگر عادت به مصرف الکل یا هرگونه دخانیات دارید، صادقانه با پزشک معالج خود در میان بگذارید تا با در نظر گرفتن شرایط شما روش جراحی را تعیین کند‌. صداقت در توضیح وضعیت بیمار می تواند نتیجه ی بسیار مثبتی بر روند جراحی داشته باشد‌.

کوچک کردن سینه مردان

مراقبت های بعد از جراحی سینه مردان

کوچک کردن سینه مردان، یک جراحی تقریبا پیچیده به حساب می آید. بنابراین حتما نکات مراقبتی بعد از عمل جراحی را به طور کامل رعایت کنید تا نتیجه ی بهتر بگیرید.
انجام آزمایش های مربوطه و چکاپ هایی که پزشک شما بعد از عمل جراحی می خواهد را حتما انجام دهید تا روند درمان شما در راه صحیح خود قرار بگیرد.
در دوران نقاهت از همراه کمک بگیرید و رژیم غذایی مناسبی را برای خود فراهم کنید.
استریل بخیه و محیط انتی باکتریال را فراموش نکنید؛ متاسفانه محیط آلوده احتمال عفونت را افزایش می دهد.
به روی شکم نخوابید و از فشار آوردن به سینه ی خود خودداری کنید. فشار بر بدن می تواند دوران نقاهت را طولانی تر کند.
دخانیات را از زندگی خود حدف کنید؛ مصرف دخانیات می تواند نتیجه ی عمل جراحی کوچک کردن سینه مردان را تحت تاثیر قرار دهد و شما را از نتیجه ی مطلوب دور کند.
لباس مخصوصی به نام گن برای مردان طراحی شده است که پس از این عمل جراحی باید به طول ۲ الی ۴ روز، بنا به صلاح دید پزشک بر تن داشته باشند.

 

مزایای عمل کوچک کردن سینه مردان

بهتر است با خود صادق باشید و بعد از تشخیص ژنیکوماستی در بدنتان، به فکر روش های خودسرانه نیافتید. ژنیکوماستی با ورزش و دم نوش و داروهای شیمیایی برطرف نمی شود. چربی انباشت شده در سینه را تنها با روش جراحی کوچک کردن سینه مردان می توان از بین برد‌. این جراحی توانسته است بسیاری از بیماران را مداوا کند و تقریبا در سراسر جهان نتیجه ای بسیار مثبت در کارنامه ی خود دارد‌. در این بخش به مزایای عمل کوچک کردن سینه مردان در برطرف کردن ژنیکوماستی می پردازیم.
ماندگاری بالا و همیشگی یکی از مهم ترین فاکتورهایی ست که جراحی کوچک کردن سینه مردان را محبوب می کند‌. در صورت انجام این عمل توسط پزشک ماهر، ماندگاری و نتیجه ی این جراحی می تواند به صورت مادام باشد و برگشت نداشته باشد.

تضمین نتیجه یکی دیگر از مزایای عمل کوچک کردن سینه مردان می باشد. با این جراحی شما قطعا نتیجه ی مورد نظر را خواهید گرفت. در نتیجه اگر دچار ژنیکوماستی در یک یا هر دو سینه هستید، تصمیم خود را بگیرید و به بهترین پزشک جراح شهرتان مراجعه کنید.

در کمترین زمان ممکن می توانید به ظاهر ایدهآل خود برسید و از تمام احساسات بدی که شما را از خودتان و ظاهرتان شرمنده می کند، رهایی یابید.

یک بار هزینه برای همیشه، این شعاریست که می توان برای شما در نظر گرفت. قطعا اگر شما هم دچار ژنیکوماستی باشید، تا کنون هزینه های گزافی برای برطرف کردن بزرگی سینه خود هدر دادید. لذا با انجام عمل جراحی کوچک کردن سینه مردان این هزینه برای همیشه از زندگی شما حذف می شود.