فلوشیپ فوق تخصصی جراحی انکوپلاستیک پستان و جراحی کانسر

آدرس:

میدان ارژانتین ،خیابان احمدقصیر نبش خیابان هشتم بیمارستان فوق تخصصی پاستور نو

جراحی پلک که با نام علمی بلفاروپلاستی شناخته می شود، در دسته ی جراحی های زیبایی قرار می گیرد. در این مقاله با من همراه باشید تا همه چیز را درباره ی این عمل زیبایی بدانیم. بلفاروپلاستی در دهه های اخیر جزو پرطرفدار ترین عمل های زیبایی در شرق و غرب شناخته شد. این عمل زیبایی با برداشتن پوست اضافی پلک، ظاهری آراسته تر و جوان تر را به بیماران اهدا می کند.

با افزایش سن و کاهش کلاژن سازی در بدن، پوست بدن انسان، از حالت سفتی خود در می آید و کم کم دچار افتادگی می گردد. این افتادگی تاثیر مخربی بر زیبایی می گذارد و می تواند نتیجه ای منفی در اعتماد به نفس افراد داشته باشد. در نتیجه وظیفه ی جراحی های زیبایی نزدیک کردن افراد به ظاهری ایده آل آن هاست تا بتوانند با روحیه ای شاداب تر به زندگی خود ادامه دهند.

اما نکته ای مهم که در رابطه با جراحی پلک یا همان بلفاروپلاستی باید بدانید این است که تنها زیبایی هدف این عمل نیست، در جراحی پلک مشکلات عملکردی پلک نیز رفع می گردد. این عمل در هر دو پلک بالا و پایین قابل اجرا می باشد. نتیجه ی این عمل جراحی ظاهری لیفت شده و جوان تر است. البته بلفاروپلاستی با جراحی لیفت پلک تفاوت های بسیاری دارد، لذا این دو را با هم اشتباه نگیرید.

جراحی پلک
اگر شما هم تصمیم به جراحی پلک یا همان بلفاروپلاستی گرفته اید، تا پایان مقاله همراه من باشید تا نکات مهمی همچون هزینه و دوره ی نقاهت را بررسی کنیم.

 

چرا دکتر سراج؟

دلایلی که 2861 نفر تاکنون دکتر سراج را برای جراحی زیبایی انتخاب کرده اند

رضایت مراجعه کنندگان

بسیاری از مراجعین جدید ما با توجه به نظر دوستان و آشنایان برای انجام جراحی زیبایی به ما مراجعه می کنند. این موضوع در وهله اول باعث افتخار ما بابت اعتماد مراجعین بوده است.

تعداد بالای عمل های انجام شده

تجربه دکتر سراج در انجام عمل های جراحی زیبایی گواهی بر دانش و عملکرد مناسب ایشان در اجرای درست خواسته مراجعین می باشد.

دقت در جراحی زیبایی

یکی از فاکتورهای اساسی برای انتخاب بهترین جراح زیبایی، دقت انجام عمل و نتیجه نهایی می باشد. چنانکه در بسیاری موارد این مورد اولین دلیل انتخاب جراحان قلمداد می گردد.

نکات قبل از عمل جراحی افتادگی پلک

چشم ها به عنوان کانونی ترین عضو چهره از اهمیت بالایی در زیبایی برخوردارند. این اهمیت سبب افزایش روزانه ی مراقبت ها و عمل های جراحی پیرامون چشم می شود. جراحی بلفاروپلاستی نیز یکی از عمل هایست که به منظور مراقبت از زیبایی چشم ها انجام می شود‌. این عمل جراحی به عنوان عملی سرپایی شناخته می شود و طی انجام آن شما نیاز به بستری قبل و بعد از عمل در بیمارستان نخواهید داشت.
طبق توصیه پزشک معالج خود ساعتی قبل از عمل در کلینیک حاضر شوید تا بدون استرس بی حسی موضعی را دریافت کنید. در ادامه به نکات مهمی که قبل از عمل جراحی پلک باید رعایت کنید می پردازیم. فراموش نکنید این نکات شما را به نتیجه ی مطلوب نزدیک تر می کند. بنابراین در رعایت آن کوتاهی نکنید.

  • داشتن همراه: بعد از عمل بلفاروپلاستی چشمان شما پانسمان می گردد و قوه ی بینایی شما تا حد زیادی تحت شعاع قرار خواهد گرفت. لذا بهتر است همراه در کنار خود داشته باشید تا با خیال راحت و به دور از استرس به منزل برگردید. در قسمت بعدی از اهمیت همراه بیشتر برایتان خواهم گفت.
  • عدم استفاده از داروهای رقیق کننده خون: بنا به صلاح دید پزشک جراح، از استفاده ی هرگونه داروی رقیق کننده ی خون مثل آسپرین خودداری کنید. این دارو ممکن است سرعت عمل پزشک شما را کاهش دهد و نتیجه ی مطلوبی برای شما نداشته باشد.
  • آرایش چشم را فراموش کنید: قبل از جراحی پلک حداقل ۲ روز، هیچ گونه آرایش چشم انجام ندهید. پوست اطراف چشم جذب بسیار بالایی دارد و ممکن است حتی با شستشو های مکرر نیز موادی از محصولات آرایشی بر پوست شما باقی بماند‌‌. این باقی مانده از محصولات آرایشی می تواند ایجاد عفونت در محل جراحی داشته باشد.
  • آگاه کردن پزشک از تمام داروهایی که مصرف می کنید: بهتر است هرگونه داروی مصرفی و بیماری خود را به پزشک معالج اطلاع دهید‌. در نوبت ویزیت و مشاوره ی خود در رابطه با تمام مشکلات جسمی خود به طور شفاف با پزشک صحبت کنید.
  • انجام آزمایش های مربوطه: پزشک شما در طی تشکیل پرونده آزمایش های را تجویز خواهد کرد تا از سلامت و وضعیت بدنتان آگاهی کامل بیاید. این آزمایش ها را به طور کامل و در اسرع وقت انجام دهید و هرگز از انجام آن ها سرپیچی نکنید.

عمل جراحی پلک

نکات بعد از عمل جراحی پلک

این جراحی دوره ی نقاهت کوتاهی دارد. هر چند دوران نقاهت هر بیمار با توجه به سن، جنسیت و سبک زندگی افراد متفاوت است. اما به طور متوسط شما پس از گذشت یک هفته به راحتی می توانید به زندگی عادی برگردید.

  • به چشم خود فشار نیاوردید: به هیچ عنوان به چشم خود فشار وارد نکنید. گریه کردن و انجام کار سخت می تواند آسیبی جدی به شما وارد کند.
  • از همراه کمک بگیرید: همانطور که اشاره کردیم این عمل جراحی نیازی به بستری ندارد. اما بهتر است برای انجام امور خود در روزهای اول از همراه کمک بگیرید.
  • پماد و کرم های توصیه شده را به طور مرتب استفاده کنید: پس از عمل جراحی پلک یا همان بلفاروپلاستی پزشک شما دارو و پمادهای مخصوصی را تجویز میکند. سعی کنید به طور مرتب و سر ساعت از این دارو ها استفاده کنید تا هرچه سریع تر بهبود یابید. التهاب چشم شما نیز نهایت ۳ طی سه روز از بین می رود لذا نگران نباشید.
  • با بخیه های چشمتان بازی نکنید: هرگز بخیه هایتان را با دست آلوده و ضد عفونی نشده لمس نکنید. چشم شما بعد از عمل جراحی پلک در حساس ترین موقعیت خود قرار دارد و با کوچکترین بی توجهی می تواند دچار بیشترین عفونت گردد. بنابراین هرگز در رعایت نکات بهداشتی کوتاهی نکنید.

تصحیح عملکرد پلک

 

جراحی پلک مناسب چه افرادی است؟

دو دسته از افراد برای این عمل جراحی داوطلب می شوند. اولی دسته ای که تنها جنبه ی زیبایی را مد نظر دارند و دومی دسته ای که از عملکرد پلک خود رضایت کامل ندارند و بیشتر به جنبه ی درمانی عمل جراحی پلک می پردازند. در ادامه به هر دو دسته به طور مفصل تری می پردازید.
تصحیح عملکرد پلک: در برخی از افراد به صورت ژنتیکی با افزایش سن، پلک بالا و پایین پف می کند. این اتفاق باعث اختلال در عملکرد پلک و در نتیجه آسیب به قوه ی بینایی افراد می گردد. سنگینی پلک نیز می تواند باعث خستگی چشم ها شود و در نتیجه به چشم شما آسیب بزند. اگر شما نیز این خصوصیات را در چشم خود سراغ دارید، وقت را تلف نکنید و برای جراحی پلک آماده شوید.

زیبایی پلک: در نتیجه ی عمل بلفاروپلاستی پلک شما لیفت می گردد و باعث کاهش چین و چروک های اطراف چشم می شود. این دو نکته باعث زیباتر شدن چشم و جوان سازی پوست می شود. بسیاری از بانوان و آقایان این عمل را صرفا برای زیبایی انجام می دهند‌ و تاثیر شگرف آن را در چهره ی خود می بینند. این تغییرات بسیار خوشایند است و باعث زیبایی بیشتر چشم ها می شود.
متاسفانه آن دسته از افرادی که مبتلا به بیماری هایی همچون ایدز، هپاتیت و ضعف در سیستم ایمنی هستند، مناسب این عمل جراحی نمی باشند. زیرا ریسک به خطر افتادن جان و روند بهبود این عزیزان بسیار بالا است. البته با نظر پزشک متخصص و در صورت احتمال آسیب بسیار پایین، می توانند بلفاروپلاستی را انجام دهند.

شما باید یک قرار ملاقات داشته باشید؟

با ما تماس بگیرید

چگونه بهترین کلینیک را برای جراحی پلک انتخاب کنیم؟

چشم یکی از حساس ترین اعضای بدن است که مهم ترین موهبت الهی یعنی بینایی را در خود جای داده است. متاسفانه در سال های اخیر با افزایش کلینیک های زیبایی و عدم آگاهی مردم از قوانین و مقررات، شاهد عمل های جراحی بی کیفیت و آسیب های جبران ناپذیری در بیماران هستیم. بنابراین خواهشمندیم در انتخاب کلینیک زیبایی برای این جراحی مهم دقت کنید.
حتما قبل از جراحی در مورد پزشک و تیم کلینیک تحقیق کنید. بهداشت کلینیک درمانی خود را بسنجید و از بیماران در مورد تجربیاتشان بپرسید. عمل جراحی پلک توسط پزشکان متخصص چشم، پزشکان گوش و حلق و بینی و متخصصین عمل زیبایی انجام می شود. لذا از انجام این عمل جراحی نزد افراد نا متخصص خودداری کنید.
در صورت انجام تمام نکات و رعایت توصیه های پزشک، نتیجه ی عمل جراحی پلک تا سال های سال ماندگار است و بین ۱۳ تا ۱۷ سال بدون تغییر باقی می ماند. در نتیجه کیفیت را فدای کمیت نکنید و بهترین کلینیک شهر خود را برای انجام این عمل انتخاب کنید. اگر جراحی پلک با مهارت انجام شود به هیچ عنوان جای بخیه ها بعد از دوران نقاهت قابل مشاهده نخواهند بود و زیبایی چهره ی شما در طبیعی ترین حالت خود حفظ خواهد شد.

کلام آخر در مورد جراحی پلک یا بلفاروپلاستی

ظاهر شما تاثیر مستقیمی بر کیفیت زندگی شما دارد‌. زیرا ما انسان ها با اعتماد به نفس خود زندگی می کنیم. هرگز تحت تاثیر نظرات دیگران تن به انجام عمل های جراحی ندهید. سعی کنید برای انجام هر گونه عمل جراحی و زیبایی خودتان تصمیم بگیرید. جراحی پلک با مزایای بسیاری که دارد می تواند زیبایی و شادابی را به شما هدیه دهد‌ و از نشانه های افزایش سن در چهره ی شما جلوگیری می کند.
شما با انجام این عمل زیبایی به بهبود عملکرد چشم خود نیز کمک خواهید کرد‌. دقت داشته باشید که اگر تصمیم به انجام عمل بلفاروپلاستی گرفتید، در صورت عادت به مصرف دخانیات برای مدتی از این مورد دوری کنید. مصرف دخانیات ماندگاری عمل جراحی پلک را کاهش و احتمال طولانی شدن دوره ی نقاهت را افزایش می دهد.