فلوشیپ فوق تخصصی جراحی انکوپلاستیک پستان و جراحی کانسر

آدرس:

میدان ارژانتین ،خیابان احمدقصیر نبش خیابان هشتم بیمارستان فوق تخصصی پاستور نو

در این مقاله کنار من باشید تا همه چیز را درباره جراحی شکم یا همان ابدومینوپلاستی بدانیم. ما در عصری زندگی می کنیم که در آن هیچ چیز غیر ممکن نیست. می توان گفت آسایش در روزگار ما به بالاترین حد خود در تاریخ رسیده است. اضافه وزن یکی از مشکلاتی ست که در نتیجه ی زندگی شهری، بین مردم بسیار رواج پیدا کرده است. فاکتورهای زیادی دلیل چاقی و عدم تناسب اندام در انسان ها می شود. پر رنگ ترین دلایل چاقی را می توان ژنتیک، لایف استایل، عدم تحرک و استفاده از فست فود دانست.
بدن انسان در طول زندگی بسیار تغییر می کند. ممکن است همه ی ما، در دوره ای چاقی و در دوره ای دیگر از زندگیمان، تناسب اندام و یا حتی لاغری را تجربه کرده باشیم. جدای از فاکتور ژنتیک که بسیاری از خصوصیات ظاهری و اخلاقی ما را تعیین می کند، می توان فاکتور های دیگر که سبب چاقی می شوند را تغییر داد. جراحی شکم از آن دسته عمل هایی است که به شما ثابت می کند در این عصر می توانید به آرزوی خود برسید‌.
زیبایی اندام برای تمام انسان ها امری بسیار مهم است‌. رغبت به تناسب اندام جنسیت نمی شناسد و همگان خواستار آن هستند. گاه ممکن است شما راه های زیادی را برای حذف شکم خود رفته باشید. رژیم های سنگین، ورزش های هوازی، مکمل های دارویی و ... . اگر از هیچ کدام از این ها جواب مورد نظر خود را دریافت نکرده اید، جراحی شکم شما را نا امید نمی کند‌. با من همراه شوید تا با این معجزه بیشتر آشنا شویم و تمام نکات جانبی مربوط به این عمل را بررسی کنیم.

اهمیت جراحی شکم

ابدومینوپلاستی چیست؟

ابدومینوپلاستی یا همان جراحی شکم، از جمله خدماتی ست که امروزه برای شما فراهم است تا به آنچه که می خواهید برسید‌. در ابدومینوپلاستی چربی های اضافی شکم و پهلو استخراج می شوند و بسته به نوع عمل شما، ممکن است جای ناف نیز تغییر کند. این عمل برای شما زیبایی شکم را به ارمغان می آورد. انواع جراحی شکم را در ابدومینوپلاستی می توان به دو دسته تقسیم کرد:

چرا دکتر سراج؟

دلایلی که 2861 نفر تاکنون دکتر سراج را برای جراحی زیبایی انتخاب کرده اند

رضایت مراجعه کنندگان

بسیاری از مراجعین جدید ما با توجه به نظر دوستان و آشنایان برای انجام جراحی زیبایی به ما مراجعه می کنند. این موضوع در وهله اول باعث افتخار ما بابت اعتماد مراجعین بوده است.

تعداد بالای عمل های انجام شده

تجربه دکتر سراج در انجام عمل های جراحی زیبایی گواهی بر دانش و عملکرد مناسب ایشان در اجرای درست خواسته مراجعین می باشد.

دقت در جراحی زیبایی

یکی از فاکتورهای اساسی برای انتخاب بهترین جراح زیبایی، دقت انجام عمل و نتیجه نهایی می باشد. چنانکه در بسیاری موارد این مورد اولین دلیل انتخاب جراحان قلمداد می گردد.

جراحی شکم کلی یا تامی تاک بزرگ

این نوع از ابدومینوپلاستی برای افرادی مناسب است که چربی زیر شکمی فراوانی دارند و به اصطلاح شکم آن ها بسیار بزرگ است. در این روش پس از استخراج چربی های اضافی، پوست شکمی را لیفت می کنند و با ظرافت و زیبایی تمام، ناف جدیدی را بر روی شکم ایجاد می کنند. دوره ی نقاهت این عمل دو هفته است و بعد از دو هفته عضلات شکمی شما بسیار زیبا و سفت خواهد شد‌. یکی از معجزاتی که جراحی ابدومینوپلاستی در خود دارد، حذف تمام سلولیت ها و ترک های پوستی است.

جراحی شکم جزئی یا مینی ابدومینوپلاستی

جراحی مینی ابدومینوپلاستی زمانی مناسب است که فرد فقط مقدار کم پوست شل و آویزان در زیر شکم داشته باشد و شکم برامده ای نداشته باشد زیرا که در این روش عضلات شکمی قابل ترمیم نیستند و معمولا به خانم هایی که سابقه بارداری داشته اند توصیه نمیشود چون بعد از بارداری عضلات شکم از هم فاصله میگیرند و برآمدگی و دیاستاز اتفاق می افتد و ترمیم عضلات شکم و رفع این برآمدگی فقط با جراحی ابدومینوپلاستی قابل انجام است .
این روش نسبت ابدومینوپلاستی برش کوچکتری دارد ،دور ناف برش و بخیه نمیخورد و نقاهت کوتاه تری نسبت به جراحی ابدومینوپلاستی دارد . با اینکه در سال های اخیر جراحی شکم بسیار شناخته شده است اما هنوز جای سوال است که آیا ابدومینوپلاستی عملی زیبایی محسوب می شود یا عملی درمانی. در ادامه جواب این سوال را خواهیم گفت، پس بخوانید:

عمل زیبایی شکم

جراحی شکم، عمل زیبایی یا درمان؟

برای این جواب ابتدا لازم است مفهوم کلی عمل زیبایی و عمل درمانی را برای شما بگویم. به طور کل تمام جراحی هایی که در روند کارکرد اعضای شما تاثیری نه مثبت و نه منفی ندارند، عمل زیبایی شمرده می شوند. مانند عمل زیبایی بینی، لیفت صورت، عمل تزریق ژل گونه و .... .
جراحی هایی که با انجام آن اندام های شما به سمت عملکردی بهتر سوق داده می شوند، مقصودی جز رفع عیب در کارکرد اعضای شما ندارند، در کنار این مقصود ممکن است زیبایی نیز مد نظر باشد‌. جراحی شکم چیزی متفاوت از پیکر تراشی و ساکشن است. پزشکان این جراحی را چیزی ما بین عمل زیبایی و درمانی می دانند. به نظر من این عمل درمانیست.
پس از انجام ابدومینوپلاستی عملکرد زندگی شما بسیار بهتر و سالم تر خواهد بود. چاقی نه تنها یک آسیب، بلکه یک تهدید بزرگ برای سلامتی شما محسوب می شود‌. تنوع بیماری هایی که اضافه وزن و چاقی در پی دارد، به جدی زیاد است که در حوصله ی این مقاله نمی گنجند‌. جراحی شکم، چربی های با حذف چربی های انباشته شده، ریسک انواع بیماری را برای شما کم می کند.
شما پس از انجام عمل ابدومینوپلاستی، ملزم به رعایت نکاتی خواهید بود که مستقیم بر کیفیت و سبک زندگی شما تاثیر مثبتی می گذارد. اما این جراحی نیز، مانند هر جراحی دیگر نیاز به آمادگی بدن شما پیش از انجام عمل دارد‌. برای نتیجه ی بهتر جراحی شکم، شما باید نکاتی را که در ادامه ی مطلب به آن می پردازیم، رعایت کنید.

شما باید یک قرار ملاقات داشته باشید؟

با ما تماس بگیرید

نکات مهم قبل از عمل جراحی شکم را بدانید

با بررسی دقیق پزشک و انجام انواع آزمایشات، وضعیت بدن شما برای انجام عمل جراحی شکم، روشن می گردد. سپس ابتدا روش مناسب برای شما تشخیص داده می شود و پس از آن از شما خواسته می شود تا نکات زیر را برای آمادگی هرچه بیشتر برای جراحی ابدومینوپلاستی، رعایت کنید.

  • عدم مصرف دخانیات و مشروبات الکلی: بهتر است مدتی قبل از عمل جراحی شکم، تصمیم به قطع این دو مورد بکنید. زیرا نه تنها دوره ی نقاهت شما را طولانی می کند. بلکه برای پروسه ی عمل ابدومینوپلاستی تهدید و ریسک محسوب می شود.
  • عدم استفاده از تحریک کننده های خونریزی: بسیاری از گیاهان دارویی و همچنین داروهای شیمیایی در خونریزی حکم کاتالیزور را دارند و از بند آدمن خونریزی جلوگیری می کنند. پزشک شما لیستی از این پرهیزات را در اختیار شما خواهد گذاشت. تنها کاری که شما باید انجام دهید عمل کردن به این لیست است بهترین نتیجه را از عمل جراحی شکم داشته باشید.
  • انجام دستورالعمل های مربوطه: بعضی از نکات با توجه به بررسی بدن اشخاص گفته می شوند. بدن هیچ یک از ما شبیه دیگری نیست، لذا این دستور العمل ها برای هر کس متفاوت است‌. در عمل ابدومینوپلاستی همراه بودن بیمار بسیار مهم است‌. پس برای نتیجه ای هرچه بهتر با پزشک خود همراه باشید و تمام نکات را انجام دهید.
  • آرامش و ریلکسیشن: استرس یکی از بزرگترین آسیب هایی است که می تواند تاثیر منفی بسیاری در عمل جراحی شکم شما بگذارد‌. درنتیجه از استرس دور باشید و به پزشک خود اعتماد کنید. عمل ابدومینوپلاستی روزانه در سراسر جهان انجام می شود. پس جای نگرانی نیست.

هزینه جراحی شکم

هزینه ی جراحی ابدومینوپلاستی چقدر است؟

آگاهی از هزینه های عمل جراحی حق مسلم شما می باشد. برای هزینه عمل ابدومینوپلاستی نمی توان مبلغ قطعی اعلام کرد‌. هزینه های کلینیک درمانی لیستی از هزینه های بیهوشی، سرویس، مراقبت، دستمزد پزشک و ... می باشد. شرایط هر بیمار با دیگری متفاوت است و در نتیجه هزینه های عمل جراحی شکم نیز برای هرکدام از عزیزان متفاوت خواهد بود.
برای اطلاع از هزینه های دقیق این عمل به پزشک خود مراجعه کنید و از او بخواهید تا با توضیح دقیق، لیستی از ریز هزینه های شما ارائه دهد.

 

نکات مراقبتی بعد از عمل جراحی شکم چیست؟

شما بعد از عمل شکم، بسته به تشخیص پزشک یک الی دو شب را در بیمارستان تحت مراقبت خواهید بود. سپس دوره ی نقاهت شما در خانه آغاز می گردد. لازم است در این دوره نیز نکات مهمی را رعایت کنید.
تعویض پانسمان: برای جلوگیری از مشکلاتی که ممکن است در بخیه های شما رخ دهد، پیشنهاد می شود بعد از عمل جراحی شکم، در فواصل زمانی کوتاه پانسمان را تعویض کنید.

محیط بهداشتی و به دور از آلودگی: در دوره ی نقاهت بدن شما در ضعیف ترین حالت خود قرار میگیرد و ممکن است انواع آلودگی را جذب کند. لذا از همراه خود بخواهید با دستان تمیز و وسایل انتی باکتریال به زخم شما نزدیک شود و روزانه با گازهای استریل محدوده ی عمل را ضدعفونی کند‌.

برگشتن به زندگی عادی: خودتان را در هیبت یک بیمار نبینید. پس از عمل جراحی شکم روحیه خودتان را بالا نگه دارید و به فعالیت هایی قبیل مطالعه، گوش دادن آهنگ، تماشای فیلم و ... بپردازید.

عدم رانندگی و کار سخت: با توجه به بخیه هایی که در ناحیه شکمی شما وجود دارد، لازم است که هرچه بیشتر استراحت کنید و در انجام امور خود از دیگران کمک بگیرید. انجام کارهایی که نیاز به نشستن طولانی مدت دارند و باعث انقباضات شکم می شوند برای شما مضر است.