فلوشیپ فوق تخصصی جراحی انکوپلاستیک پستان و جراحی کانسر

آدرس:

میدان ارژانتین ،خیابان احمدقصیر نبش خیابان هشتم بیمارستان فوق تخصصی پاستور نو

مراقبت های پس از کوچک کردن سینه

مراقبت های بعد از کوچک کردن سینه

راهی که یک خانم را به سمت کوچک کردن سینه سوق می دهد اغلب اوقات طولانی است. این جراحی اغلب پس از سال‌ها ناراحتی انجام می‌شود و پس از آن برنامه‌ریزی چنین روشی به انرژی، زمان و هزینه نیاز دارد. جراحی سینه فقط چند ساعت طول می کشد، اما مراقبت های بعد از کوچک کردن سینه نیاز به سرمایه گذاری قابل توجهی از زمان و توجه شما دارد. برای به دست آوردن بهترین نتایج ممکن، نقشی که در بهبودی خود ایفا می کنید، بسیار مهم است.

مراقبت های بعد از کوچک کردن سینه: روز اول

روز جراحی کوچک کردن سینه شما نیز احتمالا اولین روز بهبودی شما در خانه خواهد بود. این عمل جراحی سینه به صورت سرپایی که تحت بیهوشی عمومی انجام می شود، یک یا دو ساعت یک دوره نقاهت را به دنبال دارد. همانطور که به آرامی از خواب بیدار می شوید، وظیفه شما این است که در مورد هر گونه درد یا حالت تهوع به پرستاران خود اطلاع دهید تا اطمینان حاصل کنند که شما تا حد امکان راحت هستید.
هنگامی که به اندازه کافی هوشیار شدید، دستورالعمل هایی به شما داده می شود که ممکن است شامل مراقبت از محل برش، محدودیت هایی برای فعالیت و همینطور استفاده از داروهای تجویزی باشد. هر چقدر سوال برایتان پیش آمد بپرسید. سپس شما تحت مراقبت کسی که از قبل برای بردن شما به خانه هماهنگ کرده است، مرخص می شوید.
شما بانداژهایی خواهید داشت که محل برش ها را می پوشانند و احتمالاً از یک سینه بند بعد از عمل که بعد از جراحی سینه گذاشته شده است استفاده می کنید. در ابتدا متوجه خواهید شد که اگرچه سینه ها کمی متورم هستند، اما سینه های شما کوچکتر هستند. احتمالاً روز اول برش های خود را نخواهید دید زیرا با گاز استریل پوشانده شده اند. در زیر آن گاز استریل ها بدن شما مشغول شروع فرآیند بهبودی خواهد بود. برای کمک به آن، کار شما فقط استراحت و انجام مراقبت های بعد کوچک کردن سینه است.

انجام مراقبت های پس از کوچک کردن سینه

نکات مراقبتی بعد از کوچک کردن سینه

از فردی بخواهید بعد از جراحی کوچک کردن سینه شما را به خانه برساند و به مدت 12 روز در خانه به شما کمک کند.

 • استراحت کافی داشته باشید و از یک رژیم غذایی متعادل پیروی کنید.
 • یکی از عوارض جانبی کاهش فعالیت، استفاده از داروهای مسکن و کم آبی بدن یبوست است. پیاده روی را فراموش نکنید، به طور منظم مایعات بنوشید و به رژیم غذایی خود میوه های خام را اضافه کنید. پزشک ممکن است نرم کننده مدفوع را همراه با دارو تجویز کند.
 • از مصرف آسپرین یا هر فرآورده حاوی آسپرین خودداری کنید مگر اینکه توسط جراح سینه شما تایید شده باشد.
 • سیگار نکشید و در کنار افراد سیگاری نباشید. این می تواند مهم ترین علت مشکلات جدی کاهش دهنده روند بهبودی شما باشد.

چرا دکتر سراج؟

دلایلی که 2861 نفر تاکنون دکتر سراج را برای جراحی زیبایی انتخاب کرده اند

رضایت مراجعه کنندگان

بسیاری از مراجعین جدید ما با توجه به نظر دوستان و آشنایان برای انجام جراحی زیبایی به ما مراجعه می کنند. این موضوع در وهله اول باعث افتخار ما بابت اعتماد مراجعین بوده است.

تعداد بالای عمل های انجام شده

تجربه دکتر سراج در انجام عمل های جراحی زیبایی گواهی بر دانش و عملکرد مناسب ایشان در اجرای درست خواسته مراجعین می باشد.

دقت در جراحی زیبایی

یکی از فاکتورهای اساسی برای انتخاب بهترین جراح زیبایی، دقت انجام عمل و نتیجه نهایی می باشد. چنانکه در بسیاری موارد این مورد اولین دلیل انتخاب جراحان قلمداد می گردد.

مراقبت های بعد از کوچک کردن سینه : هفته اول

در حالت ایده آل فرض میکنیم، ترتیبی داده اید که یک یا دو هفته اول را از کار مرخصی بگیرید، بنابراین می توانید به استراحت و بهبودی ادامه دهید. برخی از بیماران پس از سه یا چهار روز توانسته‌اند به سر کار بازگردند، به‌ویژه اگر کار پشت میزی داشته باشند.

همچنین در این هفته اول با مقداری درد پس از جراحی دست و پنجه نرم خواهید کرد. درجه درد هر بیمار متفاوت است، اما به طور قابل توجهی اکثر بیماران از اینکه درد سینه کمتر از آن چیزی است که انتظار داشتند شگفت زده می شوند. در واقع بیشتر بیماران بیشتر از احساس سفتی سینه شکایت دارند تا درد شدید. داروهای مسکن خود را طبق برنامه مصرف کنید، زیرا ممکن است شروع اثربخشی آنها کمی طول بکشد. در صورت امکان، ممکن است بتوانید طبق صحبت با جراح خود از یک داروی ضد درد بدون نسخه استفاده کنید.

چند لحظه وقت بگذارید و دستورالعمل‌هایی را که در قرار ملاقات قبل از عمل و بعد از عمل به شما داده شده است، یک یا دو بار دیگر در این هفته مرور کنید. مطمئن شوید که آنها را درک کرده اید و در صورت داشتن هر گونه سوال یا نگرانی از تماس با دفتر نترسید. پیروی از دستورات پزشک بهترین راه برای اطمینان از بهترین نتیجه ممکن است. این ممکن است شامل مراقبت از برش و بانداژ برای جلوگیری از عفونت و همچنین محدودیت‌های فعالیت خاص باشد..

سطح فعالیت شخص بعد از عمل کوچک کردن سینه

 • پیاده روی را از چندین ساعت بعد از جراحی شروع کنید که به کاهش احتمال لخته شدن خون و یا ذات الریه، کاهش تورم سینه و جلوگیری از یبوست کمک می کند.
 • تا ۲ هفته پس از جراحی رانندگی نکنید مگر اینکه دامنه حرکتی بازوهای شما کامل باشد و بتوانید ماشین را متوقف کنید یا در مواقع اضطراری فرمان را بچرخانید.
 • به مدت ۴ الی ۶ هفته از فعالیت شدید . سنگین خودداری کنید. فعالیت را به تدریج و آهسته در حد تحمل افزایش دهید. بعد از ۲ هفته می توانید تمرینات سبک مربوط به پایین تنه انجام دهید اما باید ۶ هفته کامل قبل از انجام تمرینات مربوط به ناحیه بالاتنه صبر کنید.
 • به مدت ۴۶ هفته از بلند کردن وزن بیش از ۲.۵ کیلوگرم خودداری کنید.
 • تمرینات دامنه حرکتی بازو و شانه را چهار بار در روز انجام دهید (طبق دستور جراح سینه)

تا ۴ هفته پس از جراحی، لطفا از موارد زیر اجتناب کنید:

 • کارهای فیزیکی صرف نظر از نوع آن (مربوط به خانه، حیاط، ظروف، خشکشویی)
 • ورزش سنگین و یا نرمش هوازی (از جمله تردمیل)

مراقبت های بعد از کوچک کردن سینه : ماه اول

تغییر باورنکردنی در این ماه اول اتفاق می افتد. محل برش‌های شما بهبود می‌یابد و دوباره احساس می‌کنید که خودتان هستید. شما همچنین مزایای کوچک شدن سینه خود را تجربه خواهید کرد، مانند کاهش درد گردن و شانه، لباس های مناسب تر و افزایش آزادی حرکت و...
از این چیزها لذت ببرید، اما به یاد داشته باشید که هنوز در مراحل اولیه بهبودی هستید، بنابراین خیلی زود به فعالیت کامل خود نپرید. اگر مطمئن نیستید که یک فعالیت خیلی سخت است یا خیر، از پرسیدن سوال دریغ نکنید. پس از یک هفته یا بیشتر، جراح شما احتمالاً اجازه بازگشت به کار (بسته به شرایط شغلی) را خواهد داد. در نزدیکی پایان ماه ممکن است به شما اجازه داده شود که ورزش های کم تاثیر را شروع کنید.

شما باید یک قرار ملاقات داشته باشید؟

با ما تماس بگیرید

ممکن است پوشیدن لباس‌های تنگ که قبلاً نمی‌توانستید، وسوسه‌کننده باشد، اما در حال حاضر، از لباس‌های زیر نرم و لباس‌های گشاد استفاده کنید که در بهبود محل برش‌های شما اختلال ایجاد نکند. هنگامی که زخم های شما بهبود یافت، جراح شما نیز احتمالاً به شما پیشنهاد می دهد که از نوعی محصول مبتنی بر سیلیکون (کرم یا نوار) روی آنها استفاده کنید. اینها می توانند در دراز مدت در کاهش ظاهر زخم بسیار موثر باشند.
در طول ماه اول پس از جراحی، بدن شما به سختی برای بهبودی و بهبودی پس از جراحی تلاش می کند. اگرچه این روند ظریف تر است، اما با پیشرفت ماه ها ادامه می یابد. ممکن است ۱۲ الی ۱۸ ماه طول بکشد تا نتایج کامل جراحی خود را ببینید، از جمله اینکه زخم ها چگونه به نظر می رسند. اینکه چقدر دستورات پزشک خود را دنبال می کنید و به توصیه های مراقبت های بعد از کوچک کردن سینه ای که جراح به شما می کند گوش می دهید در این مدت تفاوت را ایجاد می کند.

مراقبت های بعد از کوچک کردن سینه

روش های مراقبت از جای زخم پس از کوچک کردن سینه

 • شما می توانید 48 ساعت پس از برداشتن لوله های تخلیه دوش بگیرید.
 • حداقل به مدت 12 ماه از قرار گرفتن اسکار در معرض نور خورشید خودداری کنید.
 • اگر قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب ناپذیر است، همیشه از یک ضد آفتاب قوی استفاده کنید (SPF 30 یا بیشتر).
 • نوارهای استری را تا زمانی که شروع به جمع شدن در انتهای آن کنند، نگه دارید و سپس به آرامی آنها را بردارید. اگر محل برش شما با چسب پوست بسته شده باشد، در چند هفته اول به آرامی پوسته پوسته می شود.
 • محل برش ها را تمیز نگه دارید و هر روز از نظر علائم عفونت بررسی کنید.
 • سینه بند جراحی خود را به مدت 6 هفته پس از عمل به صورت شبانه روزی مطابق دستور جراح سینه بپوشید.
 • جراح شما ممکن است به شما اجازه دهد بعد از 2 هفته به شرط استفاده شبانه روزی از سوتین ورزشی استفاده کنید. سینه بند باید به صورت یک قفل جلویی با قالب های شکل دار باشد (جلو صاف نباشد).
 • به مدت 3 ماه از سوتین های دارای پایه و سیم های زیرین خودداری کنید.
 • می‌توانید برای راحتی برش‌ها را با گاز بپوشانید.
 • اگر پوست سینه شما پس از جراحی خشک شد، می توانید چند بار در روز از مرطوب کننده استفاده کنید. ناحیه بخیه را خشک نگه دارید.

نیاز به تماس با جراح هنگام انجام مراقبت های پس از کوچک کردن سینه

در صورت داشتن تب ۳۸ درجه و بالاتر، احساس و بروز قرمزی، گرمی، یا افزایش درد یا تورم روی سینه، احساس لرز در بدن، سفت شدن بیش از اندازه سینه در مدت کوتاه و در آخر تخلیه سنگین خون آبه یا خون قرمز روشن با جراح سینه و یا پزشک خود تماس بگیرید.

نظر بدهید

(0 نظر)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.