فلوشیپ فوق تخصصی جراحی انکوپلاستیک پستان و جراحی کانسر

آدرس:

میدان ارژانتین ،خیابان احمدقصیر نبش خیابان هشتم بیمارستان فوق تخصصی پاستور نو

تزریق چربی به صورت و بدن

همه چیز درمورد تزریق چربی به صورت و بدن

در این مقاله سعی کرده ایم که شرایط مختلف را برای تزریق چربی به صورت و بدن بسنجیم و به سوالاتی که ممکن هست برای کاربر پیش بیاید پاسخ دهیم. با ما همراه باشید.

 

روش تزریق چربی چگونه می باشد؟

روش تزریق چربی به صورت و بدن ( همچنین به عنوان پیوند چربی هم شناخته می شود)، چربی را از مناطقی که چربی اضافی دارید، مانند قسمت بیرونی ران، شکم یا باسن، منتقل می کند و آن را به مناطقی که ممکن است فاقد حجم باشند، مانند صورت، دست ها، سینه ها تزریق می کند.

تزریق چربی از طریق جراحی می تواند تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام شود و شامل 3 مرحله اصلی است که در ادامه توضیح داده می شود :
برداشتن چربی : بریدگی های کوچکی در پوست ایجاد می شود و از یک لوله نازک برای مکیدن مقدار کمی چربی استفاده می شود (شبیه به لیپوساکشن) سپس برش ها با بخیه بسته می شوند.

تهیه چربی : برای جداسازی چربی جمع آوری شده از خون و سایر مایعات از تجهیزات ویژه ای استفاده می شود.

تزریق چربی : مقدار کمی چربی به ناحیه تحت درمان تزریق می شود. معمولاً نیازی به بخیه نیست.
این روش معمولاً چند ساعت طول می کشد. ممکن است بتوانید به زودی پس از پایان عمل به خانه بروید یا ممکن است لازم باشد یک شب در بیمارستان بمانید.
در طول عمل نباید درد زیادی احساس کنید، اما ممکن است چند روز یا چند هفته پس از آن درد داشته باشید. در صورت نیاز به شما مسکن داده می شود.

 

روش تزریق چربی

 

ریکاوری بعد از تزریق چربی

بسته به جزئیات برنامه درمانی شما، اکثر افراد می توانند طی سه تا هفت روز به فعالیت عادی روزانه خود بازگردند. تورم خفیف در محل تزریق شایع است، اما باید ظرف چند هفته پس از درمان برطرف شود. بقای تزریق چربی به تکنیک مورد استفاده و محل تزریق آن در صورت بستگی دارد. نرخ بقا70 تا 80 درصد در گونه ها و نواحی پلک پایین وجود دارد، همچنین در نواحی متحرک تر مانند لب ها نرخ بقا میتواند مقداری کمتر باشد.

در حالی که نتایج زیبایی تزریق چربی صورت می تواند بلافاصله آشکار شود، نتیجه نهایی به طور کلی با از بین رفتن تورم بهبود می یابد.

چرا دکتر سراج؟

دلایلی که 2861 نفر تاکنون دکتر سراج را برای جراحی زیبایی انتخاب کرده اند

رضایت مراجعه کنندگان

بسیاری از مراجعین جدید ما با توجه به نظر دوستان و آشنایان برای انجام جراحی زیبایی به ما مراجعه می کنند. این موضوع در وهله اول باعث افتخار ما بابت اعتماد مراجعین بوده است.

تعداد بالای عمل های انجام شده

تجربه دکتر سراج در انجام عمل های جراحی زیبایی گواهی بر دانش و عملکرد مناسب ایشان در اجرای درست خواسته مراجعین می باشد.

دقت در جراحی زیبایی

یکی از فاکتورهای اساسی برای انتخاب بهترین جراح زیبایی، دقت انجام عمل و نتیجه نهایی می باشد. چنانکه در بسیاری موارد این مورد اولین دلیل انتخاب جراحان قلمداد می گردد.

طول دوره تزریق چربی

یکی از مزایای اصلی تزریق چربی به صورت این است که نتایج می تواند به مراتب بیشتر از اثرات محصولات تزریقی غیر اتولوگ باشد. اکثر بیماران جوانسازی دائمی را تجربه می کنند. تکنیک برداشت و تزریق چربی بر پیوند نهایی چربی تأثیر می گذارد. بسته‌های کوچک چربی تزریق شده به سطوح بافتی مختلف، بهترین شانس را برای زنده شدن در بافت‌هایی با پوشش عروقی خوب دارند.

اگر حجم زیادی از چربی به ناحیه ای تزریق شود، چربی مرکزی در بافت ادغام نمی شود و به طور کلی توسط بدن شما جذب می شود. بقای تزریق چربی مشابه به نحوه زنده ماندن پیوند پوست است. با این حال، حتی اگر از بهترین تکنیک استفاده شود، مقداری از چربی جذب می شود. پیوند های چربی به طور کلی وقتی در بسترهای بافتی که ساکن تر هستند و تحرک کمتری دارند، درصد بقای بهتری دارند. برای مثال، در مقایسه با نواحی لب ها درصد بیشتری از پیوند چربی در اطراف چشم‌ها و گونه‌ها قابل انتظاراست. فرآیند جذب پیوند چربی هایی که کندتر رشد می کنند، حدود شش هفته طول می کشد.

 

دوره تزریق چربی

 

چربی باقیمانده پس از شش هفته به بخشی از صورت تبدیل شده و خون جدیدی را از بافت سالم اطراف دریافت می کند و بنابراین تبدیل به یک پیشرفت دائمی در حجم می شود. اگر حجم بیشتری مد نظر باشد، می توان روند تزریق چربی را باری دیگر انجام داد که هم به پیشرفت در روند قبلی می افزاید و هم میتواند در بلند مدت باعث نتایج بهتری شود. روند طبیعی پیری در نهایت منجر به کاهش بیشتر حجم صورت می شود. تزریق چربی اضافی نیز ممکن است بعد از 5 تا 10 سال مورد نیاز باشد زیرا حجم صورت با روند طبیعی پیری از بین می رود. این تا حد زیادی به ژنتیک و سبک زندگی فردی شما بستگی دارد.

چرا باید تزریق چربی را انجام دهیم؟

هدف از تزریق چربی این است که قسمت‌هایی از بدن را که فاقد حجم هستند، تقویت یا پر کنید. اگر مناطقی دارید که می‌خواهید به آن حجم اضافه کنید، و مکان‌های اهداکننده کافی دارید که می‌توان از آن‌ها چربی گرفت، تزریق چربی ممکن است گزینه مناسبی برای شما باشد.

 

مزایای تزریق چربی

 • جوان سازی دست ها، لب و صورت
 • اصلاح فرورفتگی های پوست
 • افزایش حجم سینه ها و باسن
 • خطوط نا متقارن را پر کنید یا علائم آشکار ایمپلنت سینه را پنهان کنید (برای بازسازی سینه)
 • کاهش احتمال واکنش های آلرژیک به مواد خارجی با استفاده از چربی بدن خود (برخلاف پرکننده های پوستی)
 • نتایج طبیعی تر و ماندگاری بیشتری خواهید داشت.
 • می توانید چربی های اضافه و ناخواسته را دوباره توزیع کنید.
 • تقویت اعتماد به نفس رو شاهد هستید.

شما باید یک قرار ملاقات داشته باشید؟

با ما تماس بگیرید

عوارض جانبی تزریق چربی

معمولاً پس از تزریق چربی از طریق جراحی، یک سری عوارض انتظار می رود که در ادامه بیان شده است :

 • بی حسی موقت
 • کبودی و تورم قابل توجه در محل تزریق
 • زخم های کوچک (این زخم ها محو شده ولی به طور کامل ناپدید نخواهند شد.)
 • از دست دادن مقداری چربی از ناحیه تزریق شده در چند ماه اول

جای زخم پس از تزریق چربی

خوشبختانه، برخلاف سایر روش های جراحی، تزریق چربی معمولاً جای زخم های قابل تشخیص باقی نمی گذارد. این چربی با یک میکروکانولای کوچک با نوک نازک دوباره به صورت وارد می‌شود و این امر باعث می‌شود پزشک به راحتی از ایجاد زخم قابل توجه جلوگیری کند. شکاف ها روی صورت با یک سوزن کوچک ایجاد می شود که بدون جای زخم قابل مشاهده بهبود می یابد.

 

جای زخم پس از تزریق چربی

 

نکات قابل توجه قبل از تزریق چربی به صورت و بدن

پیشنهاد می شود قبل از انجام تزریق چربی به صورت و بدن با متخصص مشورت کنید تا بهترین نتایج را بگیرید. همچنین نکاتی که قبل از انجام کار باید به آن ها توجه کنید را در ادامه می توانید بخوانید :

 • برخوردار بودن از سلامت کلی بدن
 • عدم استعمال دخانیات به دلیل کند شدن روند بهبودی و خطراتی از جمله افزایش عوارض بعد از تزریق چربی
 • عدم مشکل در گردش خون
 • بیشتر بودن هزینه تزریق چربی نسبت به پرکننده های پوستی
 • امکان نیاز به چندین جلسه تزریق چربی برای بزرگتر کردن باسن یا سینه ها
 • متغیر بودن زمان بهبودی بیمار با توجه به مقدار چربی برداشته شده و تعداد محل های لیپوساکشن
جایگزینی برای تزریق چربی

اگر می‌خواهید حجم صورت خود را پر کنید، اما ترجیح می‌دهید از جراحی اجتناب کنید، جایگزین‌های کم تهاجمی برای پر کردن چین‌های بینی، خطوط ماریونت، و تقویت خطوط فرورفته وجود دارد. پرکننده‌های اسید هیالورونیک می‌توانند به گونه‌ها، لب‌ها، حفره‌های زیر چشم، شقیقه‌ها و گردن‌ها، در میان نواحی دیگر بسته به جایی که شما می‌خواهید بهبود پیدا کنید، حجم اضافه کنند. در حالی که اثرات دائمی نیستند، این پرکننده‌های پوستی می‌توانند به پاک کردن علائم پیری بدون جراحی یا توقف کمک کنند.

در آخر میتوان گفت که بهترین راه برای تزریق چربی به صورت و باید زیرنظر یک جراح با تجربه و تایید شده از سوی وزارت بهداشت باشد. برای اطلاعات بیشتر از هزینه های این عمل و موارد دیگر، میتوانید با ما در ارتباط باشید.

نظر بدهید

(0 نظر)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.