فلوشیپ فوق تخصصی جراحی انکوپلاستیک پستان و جراحی کانسر

آدرس:

میدان ارژانتین ،خیابان احمدقصیر نبش خیابان هشتم بیمارستان فوق تخصصی پاستور نو

جراحی ماستوپلاسکی چگونه انجام می شود؟

جراحی ماستوپکسی چگونه انجام می شود؟

در ادامه ی همه مقالات، در این مقاله می خواهیم با این سوال آغاز کنیم که جراحی ماستوپکسی چگونه انجام می شود برای بررسی چگونگی جراحی ماستوپکسی و نکات آن با ما همراه باشید تا مطالبی را بیان کنیم.

جراحی ماستوپکسی چیست؟

همانطور که در مقاله های قبلی گفتیم بسیاری از بانوان علاقه زیادی به لیفت سینه خود دارند. در واقع به نوعی جراحی ماستوپکسی اصلاح پزشکی جراحی لیفت سینه است. با انجام جراحی ماستوپکسی سینه ها شکلی سفت تر، پر زرق و برق تر و از نظر زیبایی حالت خوبی را به سینه های افتاده خود باز می گردانند. عوامل زیادی در افتادگی سینه بانوان وجود دارد که باعث به فکر افتادن آنان برای عمل جراحی ماستوپکسی یا لیفت سینه می شود. این عمل با هدف بلند کردن سینه ها انجام می شود در جراحی ماستوپکسی با برداشتن پوست اضافی، تغییر شکل سینه و در نهایت بلند کردن آن فراهم می شود.

چرا برخی جراحی ماستوپکسی را انجام می دهند؟

سینه ها گاه به صورت طبیعی با افزایش سن، پس از بارداری و شیر دهی یا پس از کاهش وزن و یا دلایل ژنتیکی دچار افتادگی می شوند و حالت طبیعی خود را از دست می دهند. در این صورت بانوان برای حفظ زیبایی خود و افزایش اعتماد به نفس به فکر انجام جراحی ماستوپکسی می افتند. افتادگی به این دلیل رخ می دهد که پوست و رباط های فیبری سینه کشیده می شوند و در نهایت بافت سینه حمایت نمی شود. امکان بازسازی آن ها نیز وجود ندارد بنابراین با روش برداشتن پوست اضافی می توان جراحی را انجام داد و به نتایج مطلوبی رسید.

انواع لیفت سینه یا جراحی ماستوپکسی

جراحان زیبایی از انواع روش ها و تکنیک ها برای انجام چراحی و لیفت سینه استفاده می کنند. با این حال با توجه به فرم و بدن هر شخص از روش های مختلفی استفاده می کنند. در ادامه به برخی از این روش ها اشاره می کنیم.

 • هلال لیفت: این عمل با کترین جای زخم برای کمترین میزان افتادگی های سینه استفاده می شود.
 • لیفت پری آرئولار (دونات): این روش افتادگی های خفیف را با یک اسکار برطرف می کند.
 • لیفت عمودی (آب نبات چوبی): افتادگی ها با سطح متوسط را اصلاح می کند و شکل دهی گسترده تری را ارائه می دهد.
 • معکوس یا لنگر: تغییر شکل برای اصلاح افتادگی های زیاد.

چرا دکتر سراج؟

دلایلی که 2861 نفر تاکنون دکتر سراج را برای جراحی زیبایی انتخاب کرده اند

رضایت مراجعه کنندگان

بسیاری از مراجعین جدید ما با توجه به نظر دوستان و آشنایان برای انجام جراحی زیبایی به ما مراجعه می کنند. این موضوع در وهله اول باعث افتخار ما بابت اعتماد مراجعین بوده است.

تعداد بالای عمل های انجام شده

تجربه دکتر سراج در انجام عمل های جراحی زیبایی گواهی بر دانش و عملکرد مناسب ایشان در اجرای درست خواسته مراجعین می باشد.

دقت در جراحی زیبایی

یکی از فاکتورهای اساسی برای انتخاب بهترین جراح زیبایی، دقت انجام عمل و نتیجه نهایی می باشد. چنانکه در بسیاری موارد این مورد اولین دلیل انتخاب جراحان قلمداد می گردد.

جراحی ماستوپکسی چگونه انجام می شود؟

جراحان عمل ماستوپکسی را با استفاده از روش های مختلف انجام می دهند و با توجه به اندازه و شکل سینه های هر فرد روش جراحی نیز متفاوت است. به طور کلی جراحی شامل مراحلی است که در ادامه به آن می پردازیم. جراح برای بلند کردن نوک سینه شما علامت گذاری می کند سپس برای آرام کردن داروی بیهوشی دریافت خواهید کرد. جراح برای عمل ابتدا برشی در کنار در کنار آرئول ایجاد می کند. این بریدگی در قسمت جلوی سینه از پایین هاله تا ناحیه چین کشیده می شود. در این قسمت جراح فرم و شکل سینه های شما را تغییر می دهد و آرئول ها را به موقعیت صحیح در شکل جدید سینه منتقل می کند و ممکن اندازه آن ها را کاهش دهد. در این مرحله پوست اضافی برداشته می شود تا ظاهری سفت تر به سینه های شما ببخشد. در نهایت برش ها را با بخیه یا چسب های پوستی می بندند.

 

جراحی ماستوپکسی

قبل از جراحی ماستوپکسی چه کار هایی را باید انجام دهیم؟

ابتدا برای هر جراحی باید با بهترین جراح مشورت کرد و در رابطه با هدفی که از انجام این نوع عمل داریم صحبت کنیم تا به نتیجه مطلوبی برسیم. قبل از هر عملی باید یک سری نکات رعایت شود از جمله:

 •  انجام برخی آزمایش های مربوطه و توصیه شده توسط جراح
 • قطع مصرف برخی دارو ها به خصوص آسپرین
 •  قطع مصرف سیگار حداقل تا دو هفته قبل از عمل
 • در جریان گذاشتن جراح نسبت به برخی دارو های مصرفی، سابقه های پزشکی و ...

رعایت موارد بالا در انجام شدن یک جراحی نتیجه بخش موثر هستند.

چگونه بفهمیم به جراحی ماستوپکسی نیاز داریم؟

بهترین راه و مطمئن ترین راه برای فهمیدن نیاز به جراحی مشورت با یک جراح خوب است. اما ما در این مقاله سعی می کنیم با ارائه مطالبی تا حدودی به این سوال پاسخ دهیم و این نکته را بررسی کنیم.

یک سری سوال از خود باید بپرسید:

 •  آیا نوک های سینه من به سمت پایین هستند؟ با کشیده شدن پوست سینه وزن سینه، نوک سینه را به سمت پایین می کشاند. در این صورت با انجام جراحی ماستوپکسی می توان این مساله را حل کرد.
 •  آیا هنگام پوشیدن سوتین از سایز سینه ام راضی هستم؟ جراحی ماستوپکسی به تنهایی تغییر قابل توجهی در سایز سینه های شما نخواهد داشت. احتمالا این کار با عمل لیفت و پروتز سینه به صورت هم زمان انجام بگیرد.
 • آیا سینه های من نامتقارن هستند؟ از آنجایی که جراحی ماستوپکسی باعث تغییر شکل بافت سینه و بلند کردن آن می شود، این روش در بهبود عدم تقارن سینه ها بسیار موثر است و می توان از جراحی ماستوپکسی برای باز گرداندن سینه ها به شکل طبیعی و متقارن خود استفاده کرد.

شما باید یک قرار ملاقات داشته باشید؟

با ما تماس بگیرید

عوارض احتمالی جراحی ماستوپکسی

مانند تمامی جراحی ها این جراحی نیز ممکن است با عوارضی همراه باشد. در ادامه به مواردی از عوارض های احتمالی جراحی ماستوپکسی اشاره می کنیم.

 •  اسکار (جای زخم) هایی ممکن است در اطراف محل جراحی ایجاد شوند
 •  خونریزی که ممکن است رخ دهد
 •  عفونت که در این صورت ممکن است به آنتی بیوتیک ها نیاز داشته باشید
 •  تورم و درد بعد از عمل که ممکن است تا مدتی طول بکشد (که در صورت تداوم طولانی مدت باید به پزشک مراجعه شود)
 •  سروما؛ جایی که مایع در سینه جمع می شود. که ممکن است با وارد کردن سورن این مایع تخلیه شود
 •  واکنش های آلرژیک به برخی تجهیزات دارویی مانند بخیه ها

همه موارد گفته شده می توانند با انتخاب بهترین جراح زیبایی به پایین ترین میزان خود برسند.

مراقبت های بعد از جراحی

برای محافظت از بدن خود و گرفتن نتیجه مطلوب بعد از عمل بهتر است که نکات زیر را رعایت کنید:

 •  فعالیت های شدید بعد از عمل را کنار بگذارید
 •  از زخم های ایحاد شده محافظت کنید تا عفونت نکنند
 •  افزایش وزن و بارداربودن بر نتایج عمل می گذارد
 • وزن خود را رعایت کنید و ورزش را با احتیاط انجام دهید

در نتیجه برای داشتن یک جراحی مفید و رسیدن به نتیجه مطلوب باید همه جوانب را در نظر گرفت. مشورت با بهترین جراح می تواند در تصمیم گیری های خوب ما نقش مهمی داشته باشد.

نظر بدهید

(0 نظر)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.