فلوشیپ فوق تخصصی جراحی انکوپلاستیک پستان و جراحی کانسر

آدرس:

میدان ارژانتین ،خیابان احمدقصیر نبش خیابان هشتم بیمارستان فوق تخصصی پاستور نو

ماموپلاستی چیست؟

ماموپلاستی چیست؟

ماموپلاستی همان جراحی زیبایی سینه است که شامل بزرگ کردن سینه، کوچک کردن سینه و بازسازی سینه می‌شود. این عمل‌ ها با توجه به نیاز بیمار ها انجام می‌ شوند. ماموپلاستی یک روش جراحی است که جنبه درمانی و زیبایی دارد. از این نوع جراحی برای بالابردن سینه‌ های افتاده، متقارن سازی سینه‌ ها و رشد سینه‌ ها که براساس اختلالات ژنتیکی اتفاق می‌افتند، انجام می ‌شود.

در ادامه مطالب به توضیح انواع ماموپلاستی اشاره می‌کنیم.

بزرگ کردن سینه

معمولا برای افزایش سایز سینه ‌ها عمل ماموپلاستی را انجام می ‌دهند. همچنین برای متقارن سازی سینه‌ ها، متناسب کردن قفسه سینه افتاده و متناسب کردن حجم سینه‌ ها پس از شیردهی این جراحی صورت می‌ گیرد. بزرگ کردن سینه معمولا با ایجاد پروتزها و ایمپلنت ‌ها انجام می ‌شود.
انجام این جراحی در برخی موارد با منع مصرف برخی داروها نیز همراه است. نتیجه این عمل بعد از چند هفته پس از عمل ماموپلاستی قابل مشاهده است.

کوچک کردن سینه

این نوع جراحی نیز متقاضیان خودش را دارد. بسیاری از افراد از بزرگ بودن سینه خود ناراضی هستند و به نوعی تاثیرات روانی بزرگ بودن سینه بیشتر از کوچک بودن است. علاوه بر این بزرگ بودن سینه‌ ها باعث ناراحتی ‌هایی ازجمله گردن درد، کمر درد و مشکلاتی در ستون فقرات می ‌شود. با توجه به دلایل گفته شده کوچک کردن سینه جنبه درمانی نیز دارد. این نکته وجود دارد که ممکن است پس از کوچک کردن سینه باعث تغییر در احساس سینه و به نوعی ناتوانی در شیردهی شود.

بازسازی سینه با ماموپلاستی

عمل بازسازی سینه معمولا برای افرادی که دچار سرطان سینه شده‌اند انجام می ‌شود. بازیابی سینه به نوعی باعث افزایش روحیه بیمار نیز می‌ شود. برای این نوع عمل از پروتزهای آناتومیک یا گرد سینه و یا بافت‌ های چربی خود بیمار نیز استفاده می‌ شود.

جراحی بازسازی سینه

زمان مناسب برای ماموپلاستی

کارشناسان توصیه کرده‌اند که زمان مناسب برای جراحی ماموپلاستی این است که حداقل تا ۱۸ سالگی انجام نشود زیرا امکان رشد سینه ‌ها تا ۲۰سالگی نیز وجود دارد. اما در برخی موارد که رشد سینه‌ ها زیاد باشد و نامتقارنی وجود داشته باشد این عمل صورت می‌گیرد. البته ماموپلاستی خطری برای نوجوانان ندارد اما امکان این وجود دارد که تا پس از دوران جوانی پستان‌ ها تغییر شکل بدهند.
در واقع هر زمان که بدن آمادگی لازم را داشته باشد برای انجام ماموپلاستی با مشورت پزشک انجام پذیر است.

مزیت‌های کوچک کردن سینه

داشتن سینه بزرگ برای برخی خانم ‌ها مسائلی نیز در بردارد. و به نوعی در فعالیت‌ های روزمره و احساس خود آن‌ها تاثیرگذار است. در ادامه چند مورد از مزایای جراحی کوچک کردن سینه را بررسی می‌کنیم.

کاهش درد کمر:اولین مورد کاهش یا تسکین دردهای کمر می ‌باشد. وزن سنگین سینه‌ ها منجر به فشار بر روی گردن، کمر و قفسه سینه می‌ شود. با کوچک کردن حجم سینه‌ها این موارد برطرف می ‌شوند.
بهبود ظاهری: در برخی موارد بزرگی سینه ‌ها با تناسب اندام فرد متفاوت است در اینصورت است که با کوچک کردن آن‌ ها می‌شود این تناسب را به‌ وجود آورد.
سبک زندگی فعال‌ تر: ممکن است برخی به دلیل داشتن سینه‌ های بزرگ از انجام برخی فعالیت‌ ها اجتناب کنند که انجام این عمل می‌ تواند که بهبود فعالیت آن‌ ها کمک کند.
بهبود بخشیدن به بهداشت: وقتی سینه ‌ها بزرگ باشند قسمت زیرین آن ها معمولا مرطوب می ‌شود و امکان ایجاد انواع عفونت ‌ها و قارچ ‌ها در آن نقطه فراهم می ‌شود.

بنابراین با انجام جراحی ماموپلاستی می‌ توان به فاکتورهای مهمی دست پیدا کرد.

چرا دکتر سراج؟

دلایلی که 2861 نفر تاکنون دکتر سراج را برای جراحی زیبایی انتخاب کرده اند

رضایت مراجعه کنندگان

بسیاری از مراجعین جدید ما با توجه به نظر دوستان و آشنایان برای انجام جراحی زیبایی به ما مراجعه می کنند. این موضوع در وهله اول باعث افتخار ما بابت اعتماد مراجعین بوده است.

تعداد بالای عمل های انجام شده

تجربه دکتر سراج در انجام عمل های جراحی زیبایی گواهی بر دانش و عملکرد مناسب ایشان در اجرای درست خواسته مراجعین می باشد.

دقت در جراحی زیبایی

یکی از فاکتورهای اساسی برای انتخاب بهترین جراح زیبایی، دقت انجام عمل و نتیجه نهایی می باشد. چنانکه در بسیاری موارد این مورد اولین دلیل انتخاب جراحان قلمداد می گردد.

انواع روش‌های بزرگ کردن سینه

همانطور که در مطالب بالا مطرح شد برای ماموپلاستی ۲ نوع اصلی برای بزرگ کردن سینه وجود دارد: پروتز سینه و بزرگ کردن با انتقال چربی در این ۲ دسته انواع مختلفی وجود دارد که با توجه به نیاز بیماران از آن‌ ها استفاده می ‌شود، در حال حاضر عمل پروتز سینه رایج ترین آن‌ ها است.
بزرگ کردن سینه به چند روش قابل انجام است که عبارت اند از:

پروتز سینه نمکی: این ایمپلنت ها با آب نمک (نمک استریل) پر می‌ شوند.
پروتز سینه سیلیکونی: در این نوع از پروتزها از ژل سیلیکون استفاده می ‌شود.
ایمپلنت‌های سینه با ثبات فرم: این نوع از ایمپلمنت‌ ها از ژل سیلیکونی ضخیم تر ساخته شده‌اند و از ایمپلنت‌ های قدیمی مقاوم ترند. این نوع از ایمپلنت‌ ها نیاز دارند که برش‌های جراحی طولانی تری در پوست نیاز است.
پروتز سینه گرد: این نوع از ایمپلنت ‌ها سینه‌ ها را پر تر نشان می‌دهند. این نوع از ایمپلنت ‌ها سرتاسر گرد هستند.
پروتز سینه صاف: حرکت سینه با استفاده از این نوع طبیعی تر از سایر پروتزها است، به دلیل اینکه بافت نرمی دارد.
با انتقال چربی: در این نوع جراح برای ماموپلاستی از لیپوساکشن برای برداشتن چربی از ناحیه‌ های دیگر و انتقال آن به سینه استفاده می ‌کند. که معمولا این چربی ‌ها را از شکم، پهلو ها، ران و پشت بدن می‌گیرند.

 

حراحی بزرگ کردن سینه - ماموپلاستی

 

در ادامه مطالب به نکته‌ هایی در رابطه با اقدامات قبل و بعد از ماموپلاستی می ‌پردازیم.

شما باید یک قرار ملاقات داشته باشید؟

با ما تماس بگیرید

اقدامات قبل از ماموپلاستی

برای انجام جراحی ماموپلاستی مانند جراحی ‌های دیگر مواردی باید رعایت شود.
از جمله اقدامات قبل از ماموپلاستی می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انجام آزمایش‌ های گفته شده توسط پزشکی
 • تنظیم مصرف داروهای در حال مصرف
 • خودداری از مصرف برخی داروها مانند آسپرین که ممکن است باعث خونریزی شود
 •  نکشیدن سیگار

و نکاتی که برای یک جراحی موفقیت آمیز باید رعایت شود.

اقدامات پس از ماموپلاستی

ممکن است لوله ‌هایی برای تخلیه خون به سینه‌ ها وصل باشد که معمولا پس از ۱ الی ۲ روز لوله ‌ها برداشته می‌شوند. درد هایی نیز ممکن است پس از عمل وجود داشته باشد که با مصرف مسکن‌ها قابل درمان هستند. بهبودی کامل ممکن است ۲ تا ۶ هفته زمان ببرد. ممکن است انجام برخی کارها دشوار شود که با کمک گرفتن و استراحت این موارد نیز برطرف می‌ شوند. برای انجام فعالیت‌های ورزشی نیز باید صبر کنید تا پس از استراحت و بهبود نسبی به فعالیت‌ های خود برگردید. برخی از جراحان استفاده از سوتین ‌های ورزشی را تا مدتی پس از جراحی توصیه می‌کنند که البته باید با پزشک مشورت شود.

عوارض ماموپلاستی

مشخصا این نوع جراحی نیز مانند جراحی‌ های دیگر عوارض خودش را دارد. که هر شخص با تصمیم خود باید اقدام به این عمل نماید. از خطرات و عوارض ماموپلاستی می‌توان به نکات زیر اشاره کرد:

 

 •  آلرژی به مواد بخیه و چسب یا موارد تزریقی برای بیهوشی
 •  خونریزی
 •  لخته شدن خون
 •  عدم تقارن سینه
 •  سفتی بیش از حد سینه
 •  عفونت
 •  احتمال ناتوانی در شیردهی
 •  تجمع مایعات
 •  تغییرات در حس نوک سینه یا سینه
  و موارد دیگر.
  که این با انجام دستورالعمل‌ های بهداشتی و مراقبتی می‌توان تا حدودی از بروز این عوارض جلوگیری کرد.

نتیجه گیری

در کل انجام جراحی ماموپلاستی جنبه زیبایی و درمانی دارد و جزو یکی از جراحی های زیبایی سینه محسوب می شود. که حتما برای انجام آن باید با پزشک مربوط مشورت‌ های لازم انجام شود و نکات بهداشتی و مراقبتی‌های قبل و بعد از ماموپلاستی انجام شود تا نتیجه بهتری از عمل به دست آید.

نظر بدهید

(0 نظر)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.