فلوشیپ فوق تخصصی جراحی انکوپلاستیک پستان و جراحی کانسر

آدرس:

میدان ارژانتین ،خیابان احمدقصیر نبش خیابان هشتم بیمارستان فوق تخصصی پاستور نو

لیفت بازو

لیفت بازو

ممکن است افراد مسن و حتی جوانان شاهد افتادگی در زیر قسمت بازوان خود باشند. به طبع وجود این نواقص در شکل ظاهری بدن خوشایند نیست. البته نباید باعث از بین رفتن اعتماد به نفس شود. در این مواقع افراد سعی می‌کنند با ورزش کردن این نواقص را برطرف کنند. شاید جوانان موفق شوند، ولی افراد مسن‌تر به دلیل اینکه پوست حالت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد، دیگر قادر نیست این شل شدگی را بازسازی کنید. لذا توصیه می ‌شود در صورتيکه خواهان حذف این نواقص هستید به پزشکی که لیفت بازو انجام می ‌دهد، مراجعه فرمایید. در این مقاله شما را با مفهوم لیفت بازو و انواع آن بیشتر آشنا می کنیم.

جراحی که در آن قسمت پشتی بازو، از بازو تا آرنج تغییر شکل می‌ دهد. و به آن لیفـت بازو یا براکیوپلاستی می‌گویند. در این جراحی پوست های اضافی بازو برداشته می‌ شود و باعث می‌شود که بازو ما صاف تر به نظر برسد. در واقع در عمل لیف بازو پوست و چربی اضافی بین بغل و آرنج برداشته می ‌شود. بنابراین پوست باقیمانده بر روی خطوطی که به تازگی تغییر موقعیت داده‌اند قرار می‌گیرد تا ظاهری لطیف تر ایجاد کند.

لیف بازو برای چه کسانی مناسب است؟

لیفت بازو برای این افراد مناسب است:
افرادی که از نظر عمومی حال مساعد دارند و کم وزن هستند.
اشخاصی که دارای پوست شل و افتاده در زیر بازوان خود هستند.

چرا لیفت بازو انجام می‌شود؟

یکی از دلایل آن می‌تواند افزایش وزن باشد. زمانی که وزن فردی افزایش می‌یابد پوست او به مرور زمان به آرامی کشیده می‌ شود و به نوعی باعث افتادگی بازو می شود. و در صورت کاهش وزن نیز ممکن است پوست خاصیت ارتجاعی کافی برای بازگشت به حالت قبلی خود را نداشته باشد. که این حالت می‌تواند منجر به چین های پوستی اضافی شود. این چربی های اضافه می توانند در زیر بازو و چانه و حتی در قسمت بالای ران و پایین شکم شما قرار بگیرد. این تغییرات ممکن است در پس از کاهش وزن زیاد و بر اثر برخی جراحی ها ایجاد شود.
برای بهبود افتادگی بازو با ورزش کردن می‌شود ماهیچه های بازو را تقویت کرد و بهبود بخشید اما پوست اضافی که خاصیت خود را از دست داده است را نمی‌توان با ورزش کردن به حالت قبل خود بازگرداند.

در ادامه به بررسی نکات دیگری از دلایل لیفت بازو می ‌پردازیم.

اگر کاهش وزن زیادی را تجربه کرده باشید این عمل پس از اتمام کامل روند کاهش وزن، احتمالا برای شما مناسب است. لیفت بازو اغلب پس از عمل جراحی کاهش وزن بر روی افراد انجام می‌ شود. در صورت وجود چربی و پوست اضافه در زیر بازو پس از عمل جراحی کاهش وزن، لیفت بازو یکی از گزینه های مناسب برای تکمیل روند کاهش وزن و تناسب اندام شما خواهد بود.

در واقع چین های اضافی پوست ممکن است باعث مشکلات زیر شود:

 • ناراحتی های عمومی
 • التهاباتی که می توانند منجر به عفونت شوند
 • ایجاد مشکلات بهداشتی در این ناحیه
 • عرت نفس پایین

لیفت بازو

چرا دکتر سراج؟

دلایلی که 2861 نفر تاکنون دکتر سراج را برای جراحی زیبایی انتخاب کرده اند

رضایت مراجعه کنندگان

بسیاری از مراجعین جدید ما با توجه به نظر دوستان و آشنایان برای انجام جراحی زیبایی به ما مراجعه می کنند. این موضوع در وهله اول باعث افتخار ما بابت اعتماد مراجعین بوده است.

تعداد بالای عمل های انجام شده

تجربه دکتر سراج در انجام عمل های جراحی زیبایی گواهی بر دانش و عملکرد مناسب ایشان در اجرای درست خواسته مراجعین می باشد.

دقت در جراحی زیبایی

یکی از فاکتورهای اساسی برای انتخاب بهترین جراح زیبایی، دقت انجام عمل و نتیجه نهایی می باشد. چنانکه در بسیاری موارد این مورد اولین دلیل انتخاب جراحان قلمداد می گردد.

روش های لیفت بازو

روش‌های لیفت بازو عبارتند از:

از روش جراحی لیفت با نخ در موارد بسیاری از جمله لیفت سینه با نخ، لیفت صورت با نخ و لیفت بازو می توان اشاره کرد . در لیفت بازو با نخ ، برشی روی بازو داده نمی‌شود و لیفت از طریق نخ ‌های پی دی انجام می‌شود.

لیفت بازو با لیزر

این روش یکی از کم خطرترین نوع لیفت است. برای ایجاد کشش در بازو و حذف افتادگی از اشعه لیزر استفاده می‌شود. لیفت بازو با لیزر در دو مرحله انجام می‌شود:
مرحله اول: با استفاده از لیزر ابتدا بافت‌های پوست گرم و نرم می‌شوند. بر اثر گرما تولید کلاژن در پوست بیشتر می‌شود و باعث بازسازی مجدد پوست می‌شود.
مرحله دوم: از اشعه دیگری نیز استفاده می‌شود که باعث تسریع در تولید کلاژن می‌شود و بعد از سپری شدن مدت زمانی پوست کامل کشیده می ‌شود.

جراحی لیفت بازو چگونه انجام می‌شود؟

براکیوپلاستی نوعی جراحی کانتورینگ بدن است. این نوع جراحی ها می‌تواند شامل کانتورکردن بدن در اطراف قسمت میانی، زیر چانه یا در امتداد قسمت داخلی ران باشد.

در مرحله اول :
داروهایی برای بیهوشی و راحتی در هنگام عمل لیفت بازو در نظر گرفته می ‌شود. که این بیهوشی ها شامل آرامبخش های وریدی یا بیهوشی عمومی است.
مرحله دوم:
در عمل لیفت بازو جراح بخش هایی از پوست های اضافی را از زیر بازو خارج می‌کند. بسته به شرایط بیمار ممکن است این برش ها متفاوت و محدود باشد. جراح با ایجاد برش در داخل یا پشت بازو شما چین های اضافه و پوست و چربی را از بین می‌برد. این چربی های اضافه می‌تواند مستقیم برداشته شود یا با لیپوساکشن (که شامل قرار دادن یک لوله نازک در رسوب چربی است، که چربی با یک پمپ مکش یا سرنک بزرگ خارج می‌شود) درمان شود.

مرحله سوم:
سپس بافت باقیمانده را با بخیه های قابل جذب یا بخیه هایی که ۱ الی ۲ هفته پس از لیفت بازو برداشته می‌شوند ، می‌دوزد. در این روش یک کانتور صاف‌تری ایجاد می‌شود و ممکن است تون عضلانی بالای بازوی شما را نیز بهبود ببخشد. گاهی اوقات بافت اضافی در کنار قفسه سینه را نیز برمی‌دارد.
مرحله چهارم:
دیدن نتیجه است. خطوط صاف تر و سفت تر به طور معمول پس از عمل قابل مشاهده است. اگر چه احتما تورم و کبودی وجود دارد ولی درنهایت این کبودی ها ازبین می‌روند و فرم بهتری به خود می‌گیرند.

مزایای لیفت بازو

 • در فرم دهی و زیبایی بازو بهبود ایجاد می‌شود.
 • باعث سفت شدن ماهیچه های بازو می‌شود.
 • افتادگی زیر بازو از بین می‌رود.
 • پوست بازو صاف و یکدست می‌شود.

معایب لیفت بازو

از معایب لیفت بازو می‌توان به قرمزی، تورم، درد جزئی، کبودی، التهاب از عوارض احتمالی عمل جراحی لیفت بازو است.
حالت تهوع، سرگیجه، سردرد نیز می‌تواند از عوارض بعد از عمل جراحی لیفت بازو باشد.

 

چگونگی لیفت بازو

شما باید یک قرار ملاقات داشته باشید؟

با ما تماس بگیرید

نکاتی که باید برای لیفت بازو رعایت شود:

 • ابتدا با مشورت با پزشک باید مطمئن شویم که آیا این جراحی برای ما مناسب است یا نه. اگر مشکلات سلامتی خاصی دارید باید اطمینان حاصل کنید که برای شما ضرری ندارد.
 •  تازمانی که به وزن ثابتی نرسیده اید نباید این جراحی را انجام دهید. اگر بعد از جراحی وزن کم کنید ممکن است نواحی جدیدی از افتادگی پوست داشته باشید. و یا اگر بعد از جراحی اضافه وزن داشته باشید نیز ممکن است به پوست ضعیف شما آسیب برسد.
 • اگر سیگار می‌کشید باید حداقل تا چند هفته از مصرف آن خودداری کنید. زیرا ممکن است خطر عوارض جراحی را تا حد زیای افزایش دهد و ممکن است جراحی شما را به تاخیر بیاندازد.
 •  اگر داروی خاصی مصرف می‌کنید حتما آن را با پزشک خود در میان بگذارید. در مورد داروهایی مانند آسپرین هم سوال کنید.

حراج شما ممکن است برای عمل لیفت بازو آزمایشاتی را انجام دهد که ازجمله آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  الکتروکاردیوگرام؛ برای بررسی ریتم قلب شما
 •  تست های عملکرد ریوی؛ برای بررسی عملکرد ریه شما
 •  آزمایش خون اولیه برای بررسی عفونت، کم خونی و عملکرد کلی

و موارد دیگری که برای یک عمل موفقیت آمیز لازم است که انجام گیرد.

آیا با ورزش کردن می‌توان افتادگی بازو را برطرف کرد؟

با ورزش کردن فقط اعضای بدن فرم و ماهیچه‌ ها سفت می‌شوند. ولی قسمت‌های شل شده و افتاده پوست برطرف نمی ‌شود. بنابراین ورزش به تنهایی باعث کشش بازو نمی‌شود و بهتر است از لیفت بازو برای حل مشکل استفاده شود. پیشنهاد می ‌شود در کنار لیفت بازو، ورزش هم انجام دهید تا به نتیجه دلخواه خود برسید.
در ادامه به برسی عوارض احتمالی جراحی لیفت بازو می‌پردازیم.
باید در نظر گرفت که هر جراحی درجاتی ار خطر را به همراه دارد. از موارد زیر می‌توان به عنوان عوارض جراحی نام برد:

 • خطرات بیهوشی، ازجمله واکنش آلرژیک
 • خطرات جراحی، مانند خونریزی یا عفونت
 • لخته شدن خون که ممکن است باعث عوارض قلبی عروقی بالقوه مانند: حمله قلبی، ترومیوز و... شود.
 • ریه فروریخته
 • تجمع مایع در زیر زخم
 • مرگ بافت در امتداد زخم، یا از دست دادن پوست
 • تورم طولانی مدت
 • عدم تقارن (ناهمواری) پوست
 • جراحی بیشتر برای درمان عوارض

و موارد دیگر که بسته به سابقه پزشکی و سبک زندگی هر فرد ممکن است این عوارض متفاوت باشد و در بدن هر فرد نوع دیگری از واکنش ها را در پی داشته باشد.

قبل و بعد از لیفت بازو

اقدامات بعد از لیفت بازو

پس از لیفت بازو، برش های شما با بانداژ پوشانده می‌شوند. بازوهای شما در باند های الاستیک (کشسانی) پیچیده می‌شوند تا تورم به حداقل برسد. ممکن است لوله های کوچکی در بازوهای شما قرار داده شود تا خون یا مایع اضافی تخلیه شود.
ممکن است جراح از شما بخواهد برای چند هفته از آستین فشاری و تنگ استفاده نکنید تا بازوی شما ورم نکند.

 چند روز اول پس از لیفت بازو

• به مدت ۳ تا ۴ هفته از بلند کردن بازو ها از سطح شانه خودداری کنید
• از انجام فعالیت های ورزشی که ممکن است باعث کشیده شدن بازو های شما شود، اجتناب کنبد
• در صورت نیاز از داروهای ضد درد استفاده کنید و آنتی بیوتیک های موضعی یا خوراکی برای جلوگیری از عفونت زخم استفاده کنید

در نتیجه بعضی اوقات افراد با انجام ورزش‌ های مخصوص برای رفع افتادگی و شل شدن پوست بازو نتیجه مناسبی نمی‌ گیرند و به دنبال راه حل دیگری برای برطرف کردن مشکل هستند. پیشنهاد می‌شود با مراجعه به پزشک متخصص زیبایی و مشورت با او از لیفت بازو برای جوان‌سازی بازوان استفاده نمایید. در مقاله در مورد مفهوم لیفت بازو و انواع آن به شما عزیزان توضیحاتی دادیم. امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی از لیفت بازو به دست آورده باشید.

شما می توانید برای انجام جراحی هایی نظیر لیفت لب، لیفت گونه به دکتر سراج مراجعه کنید.

نظر بدهید

(0 نظر)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.