فلوشیپ فوق تخصصی جراحی انکوپلاستیک پستان و جراحی کانسر

آدرس:

میدان ارژانتین ،خیابان احمدقصیر نبش خیابان هشتم بیمارستان فوق تخصصی پاستور نو

پروتز سینه بعد از سرطان پستان

پروتز سینه بعد عمل سرطان پستان

استفاده از پروتز سینه بعد از عمل سرطان پستان یکی از بهترین گزینه‌های بازسازی فرم سینه‌ها است که می‌توان به‌ صورت هم‌ زمان یا بلافاصله بعد از ماستکتومی آن را انجام داد. این روش از بازسازی خطرات خیلی زیادی را به همراه ندارد اما باید با دقت بالایی انجام شود تا احتمال رخ دادن مشکلات به حداقل برسد.

در واقع پروتز سینه بعد از انجام عمل سرطان پستان مؤثرترین راه برای پر کردن فضای خالی سینه است که به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. به‌ همین خاطر اگر می‌خواهید با مهم‌ ترین نکات در خصوص پروتز سینه پیس از عمل سرطان پستان بیشتر آشنا شوید. پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مقاله همراه ما بمانید.

جراحی پروتز سینه

 

 

نحوه انجام بازسازی یا پروتز سینه

پروتز سینه بعد از عمل سرطان پستان معمولاً با استفاده از دو روش انجام می‌شود. این کار در برخی مواقع به صورت عمل جراحی بوده که در آن پروتز را در محل تخلیه شده جای گذاری می‌کنند. یا این که توسط بافت دیگر قسمت‌های بدن، قسمت ماستکتومی را پر می‌نماند. ناگفته نماند که این بازسازی می‌تواند با ترکیبی از هر دو روش نیز اجرا شود.

بیشتر اوقات در افرادی که در ناحیه سینه‌شان پوست کافی وجود داشته باشد و همچنین سینه‌ برداشته شده رادیوتراپی نشده باشد. می‌توان به راحتی در یک مرحله پروتز گذاری را انجام داد و بعد از گذشت 6 ماه نیز بازسازی نوک سینه را انجام داد.

دقت داشته باشید اگر پوست باقی مانده به اندازه کافی نباشد، باید حتما برای انجام پروتز ابتدا وسیله کش دهنده پوست را با سایز مناسب فراهم کرد. و سپس پروتز گذاری و بازسازی نوک سینه را انجام داد. برای استفاده از پروتزهای سیلیکونی یا سالینی نیز، بر روی قسمت تخلیه شده برش‌هایی ایجاد می‌کنند تا پروتزها را زیر بافت سینه قرار دهند.

این روش معمولا شامل دو مرحله جراحی بوده که در روش اول یک بسط دهنده بافت را زیر عضلات سینه‌ای یا پوست سینه قرار می‌دهند. این بسط دهنده همچون یک پروتز سالینی موقت موجب کشیدگی بافت می‌شود.

چرا دکتر سراج؟

دلایلی که 2861 نفر تاکنون دکتر سراج را برای جراحی زیبایی انتخاب کرده اند

رضایت مراجعه کنندگان

بسیاری از مراجعین جدید ما با توجه به نظر دوستان و آشنایان برای انجام جراحی زیبایی به ما مراجعه می کنند. این موضوع در وهله اول باعث افتخار ما بابت اعتماد مراجعین بوده است.

تعداد بالای عمل های انجام شده

تجربه دکتر سراج در انجام عمل های جراحی زیبایی گواهی بر دانش و عملکرد مناسب ایشان در اجرای درست خواسته مراجعین می باشد.

دقت در جراحی زیبایی

یکی از فاکتورهای اساسی برای انتخاب بهترین جراح زیبایی، دقت انجام عمل و نتیجه نهایی می باشد. چنانکه در بسیاری موارد این مورد اولین دلیل انتخاب جراحان قلمداد می گردد.

پس از بهبودی، محلول سالین استریل را به بافت تزریق می‌کنند تا عضلات زیرین دچار کشیدگی شود. هنگامی که این مراحل به پایان برسند، قفسه سینه برای دریافت کردن پروتز آماده است و باید بافت بسط دهنده را بردارید و پروتز را جایگزین آن کنید.

در افرادی که سینه برداشته شده بعد از عمل رادیوتراپی شده، لازم است از بافت سایر قسمت‌های بدن استفاده کنند. زیرا در چنین شرایطی پوست‌شان خشک و سفت بوده و خاصیت ارتجاعی ندارد.

بافت‌هایی که می‌توان برای پروتز سینه بعد از عمل سرطان پستان از آن‌ها استفاده کرد. شامل عضله پشتی قفسه سینه، پوستی از ناحیه شکم و فلپ‌های عضلانی می‌شود. در این روش، بافت‌ها را از دیگر قسمت‌های بدن می‌گیرند و سپس به قفسه سینه منتقل می‌نمایند.

پس از جراحی بازسازی پستان، جای زخم یا اسکار قابل مشاهده خواهند بود زیرا برای قرار دادن پروتز، بر روی پوست برش‌هایی ایجاد خواهد شد. البته این آثار به مرور زمان از بین می‌روند و خیلی جای نگرانی وجود ندارد.

بهترین زمان برای پروتز سینه

همان‌ طور که در ابتدای مقاله هم گفته شد بازسازی پستان با استفاده از پروتز، می‌تواند هم‌ زمان با عمل جراحی و یا پس‌ از مدت‌ زمانی مشخص انجام شود. در برخی موارد که جراحی برداشتن پستان برای پیشگیری از ابتلا به سرطان انجام می‌شود. بهتر است هم‌ زمان کار پروتزسینه  یا بازسازی را انجام دهید. البته تشخیص این امر به پزشک متخصص بستگی دارد و نباید به‌ صورت خودسرانه اقدامات نامناسبی انجام دهید.

در صورتی هم که فرد نیاز به رادیوتراپی و شیمی‌ درمانی داشته باشد. باید تا زمان بهبودی کامل، این کار انجام نشود. توجه داشته باشید پروتز سینه بعد از عمل سرطان پستان برای مرحله‌ خاصی از بیماری در نظر گرفته نشده‌ است. و همچنین محدودیت سنی هم ندارد. این روش در کل باید با توجه به صلاحدید پزشک و شرایط بیمار انجام شود.

پروتز سینه بانوان

شما باید یک قرار ملاقات داشته باشید؟

با ما تماس بگیرید

نکات مهم برای انجام پروتز سینه پس از عمل سرطان پستان

  • فراموش نکنید که بیشتر عمل‌های بازسازی پستان همراه با درد هستند و به‌ همین‌ علت هم نیاز دارند چند روزی در بیمارستان بستری شوید تا مورد مراقبت مناسبی قرار بگیرید.
  • به‌ طور معمول یک رژیم غذایی خاص پس‌ از عمل بازسازی سینه توصیه نمی‌شود اما بهتر است بیشتر از غذاهایی بهره بگیرید که به‌ صورت مغذی و کم چرب هستند.
  • برای جلوگیری از عوارض و خطرات بعد از انجام پروتز سینه، حتما به دستوراتی که به شما توصیه‌ شده توجه کنید.
  • حمام رفتن باید حتما طبق تشخیص پزشک انجام شود و بدون آگاهی این کار را انجام ندهید.
  • برای انجام پروتز سینه حتما پزشکی را انتخاب کنید که از مهارت و تخصص کافی برخوردار باشد. در غیر این صورت امکان دارد سلامت‌تان به خطر بیافتد و نتیجه نهایی کار نیز چندان مطلوب نباشد.
  • دقت داشته باشید روند بهبود جراحی به موارد مختلفی بستگی دارد و افرادی که نسبت به موارد مراقبتی بی‌تفاوت نیستند، سریع‌تر بهبود می‌یابند. بنابراین اگر سیگار مصرف می‌کنید، بهتر است از دو ماه قبل آن را کنار بگذارید تا روند بهبودتان با سرعت بسیار بیشتری طی شود.
  • در برخی مواقع ممکن است پزشک متخصص پروتز سینه بعد از عمل سرطان پستان را برای‌تان توصیه نکند، به همین علت بهتر است از سایر روش‌ها جهت بازسازی فرم سینه بهره بگیرید.
  • پس از انجام پروتز سینه آثاری از بخیه و زخم بر روی پوست‌تان به جای خواهد ماند اما و اگر داروهایی که پزشک برای‌تان تجویز کرده است. را به موقع استفاده کنید، می‌توانید خیلی سریع جای آن‌ها را از بین ببرید.
  • نا حد امکان تا چند ماه از انجام فعالیت‌های سنگین بپرهیزید تا فشاری به بخیه‌های ناحیه مورد نظر وارد نشود و درمان‌تان دچار اختلال نشود.

سخن پایانی

در این بخش از مقاله سعی کردیم اطلاعات مفیدی درباره پروتز سینه بعد از عمل سرطان پستان در اختیارتان قرار دهیم. تا با بهره گرفتن از آن‌ها بتوانید درمانی مؤثرتر داشته باشید و بعدا نیز به مشکل برنخورید. از این رو نیز اگر شما هم به تازگی عمل سرطان پستان را انجام داده‌اید یا قصد انجام آن را دارید، بهتر است نسبت به موارد مهمی که در مقاله ذکر شد بی‌تفاوت نباشید.

 

 

 

نظر بدهید

(0 نظر)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.