فلوشیپ فوق تخصصی جراحی انکوپلاستیک پستان و جراحی کانسر

آدرس:

میدان ارژانتین ،خیابان احمدقصیر نبش خیابان هشتم بیمارستان فوق تخصصی پاستور نو

جراحی سرطان سینه

جراحی سرطان سینه

از مهم ترین بیماری های زنان که در چند سال گذشته به خوبی به آن پرداخته شده است تا آگاهی از این موضوع بالا برود را باید بیماری سرطان سینه بدانیم که می توان برای افراد بسیار آزار دهنده باشد. این مورد مهم است که شما اطلاعات خودتان را در مورد این بیماری بالا ببرید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن در بهبود بیماری خود در صورت بروز آن برای شما توانا باشید. این بیماری به دلیل رشد بسیار عالی در عرصه پزشکی در درمان آن چندان نگران کننده نمی باشد.

اما افراد باید این موضوع را بدانند که باید به آن دقت نظر بالایی را داشته باشند تا در صورت اینکه به آن دچار شدند بتوانند با سرعت بسیاری بیشتری به سراغ بهبود این موضوع و درمان آن بروند و این مسئله می تواند برای افراد بسار حائز اهمیت باشد. در اینجا لازم است تا به شما بگوییم که بنا داریم تا در این نوشته به سراغ جراحی سرطان سینه برویم تا به شما نکاتی را پیرامون این بیماری بیان کنیم و این مسئله را برای شما به خوبی روشن کنیم تا ابهامی برای شما درمورد آن باقی نماند تا شما را دچار نگرانی و تشویش کند. بدین منظر بهتر این است که تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

جراحی برای از بین بردن سرطان پستان

چرا دکتر سراج؟

دلایلی که 2861 نفر تاکنون دکتر سراج را برای جراحی زیبایی انتخاب کرده اند

رضایت مراجعه کنندگان

بسیاری از مراجعین جدید ما با توجه به نظر دوستان و آشنایان برای انجام جراحی زیبایی به ما مراجعه می کنند. این موضوع در وهله اول باعث افتخار ما بابت اعتماد مراجعین بوده است.

تعداد بالای عمل های انجام شده

تجربه دکتر سراج در انجام عمل های جراحی زیبایی گواهی بر دانش و عملکرد مناسب ایشان در اجرای درست خواسته مراجعین می باشد.

دقت در جراحی زیبایی

یکی از فاکتورهای اساسی برای انتخاب بهترین جراح زیبایی، دقت انجام عمل و نتیجه نهایی می باشد. چنانکه در بسیاری موارد این مورد اولین دلیل انتخاب جراحان قلمداد می گردد.

جراحی برای از بین بردن سرطان پستان

برای آنکه در مورد این مطلب بدانید باید به شما بگوییم که برای بانوان این جراحی در 2 صورت می تواند واقع شود و توجه به این مسئله می تواند برای شما بسیار مهم باشد. البته در اینجا تصمیم و نظر پزشک است که می تواند قابل اهمیت باشد و این موضوع را باید متخصص شما در زمینه سرطان سینه به شما باز گو نماید. اما به صورت کلی خوب است بدانید که درمان سرطان سینه به 2 روش زیر صورت می پذیرد.

  •  جراحی حفظ پستان (جراحی لامپکتومی ، کوادرانکتومی ، ماستکتومی جزئی یا ماستکتومی سگمنتال) در درون این جراحی هدف اصلی این موضع می باشد که بخشی از سینه که دچار مشکل سرطان است برداشته شود و همه سینه برداشته نمی شود. در واقع به صورت کلی هدف از این عمل این موضوع می باشد که بافت هایی که دچار این مشکل شده اند را از بین ببرند تا فرد بهبودی حاصل کند و مشکلی دیگر برای او پیش نیاید. نکته ای که در اینجا مهم می باشد این است که در درون این عمل باید دقت شود که میزان برداشتن بافت به نوع تومور و همچنین اندازه تومور بستگی دارد و این می تواند برای افراد در هنگامی که می خواهند عمل کنند سوال برانگیز باشد و می توانید در این مورد با پزشک خودتان مشورت لازم را به عمل آورید تا از نگرانی هایی که می تواند در این باره برای شما پیش بیاید دوری کنید.
  •  ماستکتومی جراحی ایست که در آن کل پستان ، که در واقع باید گفته شود بافت پستان و همچنین در مواقعی مواردی سایر بافت های مجاور نیز نیاز به برداشته شدن دارند و این موضوع می تواند برای افراد مهم باشد و پزشکان معمولا در این مواقع در ابتدا این نکات را به افراد قبل از عمل بازگو خواهند کرد. نکته دیگر این می باشد که در این قبیل عمل ها چندین نوع مختلف از ماستکتومی را می توانیم شاهد باشید که بسته به نوع سرطان می تواند برای افراد متفاوت باشد. در مواقعی ممکن است بعضی از بانوان عمل ماستکتومی دوبل را نیز انجام دهند که در آن کل بافت هر دو پستان برداشته می شود تا بهبودی برای افراد ایجاد شود و توجه به این نکته می تواند برای بانوان بسیار مهم باشد.

جراحی برای برداشتن غدد لنفاوی مجاور

در مواقعی برای اینکه افراد دچار این آگاهی شوند که آیا سرطان به غدد لنفاوی هم رسیده یا نه باید به سراغ این موضع بروند تا نمونه برداری هایی از این غدد انجام شود و پس از آن به سراغ این موضوع بروند که ببینند این مشکل برای آنها ایجاد شده است یا خیر. این عمل نیز در دو حالت زیر صورت می پذیرد:

نمونه برداری از غدد لنفاوی سنتینل (SLNB): در درون این عمل پزشکان گره های لنفاوی زیر بغل را بر می دارند که در این گونه موارد سرطان چندان گسترش یافته نیست. برداشتن چند گره لنفاوی برای گام بعدی یعنی عمل سینه می تواند کمک کننده باشد و سبب شود تا مشکلات بعدی برای افراد پیش نیاید.

تشریح غدد لنفاوی زیر بغل (ALND): در درون این روش پزشکان به سراغ این موضوع می روند تا بسیاری از غدد لنفاوی را بردارند و این موضوع نیز با توجه به این مسئله که سرطان تا چه اندازه گسترش پیدا کرده است می تواند متغیر باشد و خود این مسئله نیز سبب می شود تا مشکلات کمتری برای افراد ایجاد شود و موضوع بسیار مهمی می باشد.

جراحی برای برداشتن غدد لنفاوی مجاور

شما باید یک قرار ملاقات داشته باشید؟

با ما تماس بگیرید

بازسازی سینه پس از عمل

در مواقعی افراد تصمیم می گیرند تا پس از اینکه عمل جراحی را انجام دادند و بهبود برای آنها ایجاد شد به سراغ این مسئله بروند تا این مورد را بهبود ببخشند و به سراغ باز سازی سینه خود بروند. در این مواقع شما باید با توجه به نظر پزشکتان این کار یعنی جراحی سینه را انجام دهید البته باید دقت داشته باشید که در این موارد می توانید کار های متعددی را برای بازسازی انجام دهید که برای هر فردی می تواند این موضوع متفاوت باشد و شما نیز باید خود دست به انتخاب بزنید تا بتوانید بهترین مورد را برای خود انتخاب کنید.

مراقبت های پس از عمل

مراقبت های پس از عمل نیز کم از خود عمل سینه ندارد و باید به آن توجه زیادی شود تا دوران پس از نقاهت برای شما کاهش یابد و این مورد می تواند بسیار مهم باشد. توجه تمام به نظر پزشک معالج برای شما در اینجا می تواند مهم باشد و دقت در انجام ندادن کار های سنگین و یا استفاده از سوتین های حمایتی نرم تا هفته بعد از عمل و موارد متعدد دیگر می تواند برای شما بسیار مهم باشد و دقت به این موارد است که بهبودی را هر چه سریع تر برای شما ایجاد خواهد کرد.

نظر بدهید

(0 نظر)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.