فلوشیپ فوق تخصصی جراحی انکوپلاستیک پستان و جراحی کانسر

آدرس:

میدان ارژانتین ،خیابان احمدقصیر نبش خیابان هشتم بیمارستان فوق تخصصی پاستور نو

بارداری و شیردهی بعد از پروتز سینه

بارداری و شیردهی بعد از پروتز سینه

بزرگ کردن سینه امروزه به یکی از رایج ترین عمل های جراحی پلاستیک تبدیل شده است. وقتی بیماران به فکر پروتز سینه می افتند مجموعه ما جهت مشاوره به شما کمک می کند. بارداری و شیردهی می تواند بر سینه های زن تأثیر موثری بگذارد.
بسیاری از زنان پس از زایمان متوجه می‌شوند که سینه‌ هایشان پر شده و افتاده است و فقط می‌خواهند هر چه زودتر به فرم بدن قبل از بارداری خود را به دست آورند. اما، چه مدت باید برای بزرگ کردن سینه بعد از بارداری صبر کرد؟ امروز درباره یکی از متداول ترین سؤالات متداول اکثر افراد که زمان بزرگ کردن سینه چه زمانی است و نکاتی درباره بارداری و شیردهی بعد از پروتز سینه صحبت می کنیم. آیا قبل از بارداری باید باشد یا بعد از آن؟ ما یک بررسی سیستماتیک برای ارزیابی نتایج شیردهی در بین زنان دارای ایمپلنت سینه در مقایسه با زنان بدون پروتز انجام دادیم. ما در این مقاله درباره بارداری و شیردهی بعد از پروتز سینه صحبت می کنیم.

چرا دکتر سراج؟

دلایلی که 2861 نفر تاکنون دکتر سراج را برای جراحی زیبایی انتخاب کرده اند

رضایت مراجعه کنندگان

بسیاری از مراجعین جدید ما با توجه به نظر دوستان و آشنایان برای انجام جراحی زیبایی به ما مراجعه می کنند. این موضوع در وهله اول باعث افتخار ما بابت اعتماد مراجعین بوده است.

تعداد بالای عمل های انجام شده

تجربه دکتر سراج در انجام عمل های جراحی زیبایی گواهی بر دانش و عملکرد مناسب ایشان در اجرای درست خواسته مراجعین می باشد.

دقت در جراحی زیبایی

یکی از فاکتورهای اساسی برای انتخاب بهترین جراح زیبایی، دقت انجام عمل و نتیجه نهایی می باشد. چنانکه در بسیاری موارد این مورد اولین دلیل انتخاب جراحان قلمداد می گردد.

معرفی پروتز سینه

پروتز سینه (ایمپلنت سینه) یکی از رایج ترین عمل های جراحی پلاستیک در سراسر جهان است و در کشورهای پردرآمد در دو دهه اخیر جذب آن افزایش یافته است. زنان برای تصمیم گیری آگاهانه در مورد اینکه آیا تحت عمل جراحی سینه قرار گیرند یا خیر، به اطلاعاتی در مورد همه پیامدهای مرتبط نیاز دارند. گاهی اوقات افراد اطلاعاتی درباره بارداری و شیردهی بعد از پروتز سینه نیز نیاز دارند، زیرا ان ها می خواهند بدانند که پروتز سینه را چه زمانی انجام دهند. این سوال نیز پیش می آید که بارداری و شیردهی بعد از پروتز سینه امکان پذیر است یا خیر ؟

بارداری چگونه بر سینه ها تأثیر می گذارد؟

یکی از تاثیراتی که بارداری بر سینه می گذارد این است که تغییرات هورمونی رخ می دهد، سینه ها معمولاً در دوران بارداری آب می شوند و رشد می کنند. این در تمام دوران بارداری و در طول زمانی که مادر در دوران شیردهی است انجام می شود.
سینه معمولاً تا حدی از بافت چربی و بافت غده تشکیل شده است، بنابراین وقتی بافت سینه رشد می کند، اندازه و شکل سینه می تواند به طور چشمگیری تغییر کند. نوک سینه ها و هاله ی بیرونی نیز تغییر می کنند و اغلب بزرگتر و تیره تر می شوند. این مواردی که گفته شد تاثیرات بارداری بر سینه ها می باشد.

انجام پروتز سینه بعد از بارداری

هنگامی که بارداری به پایان می رسد و شیردهی به پایان می رسد، سینه ها معمولاً تغییر می کنند زیرا هورمون های بدن تغییر می کند و منجر به عدم تولید شیر می شود. همین امر منجر به کوچک شدن غده سینه می شود. اینموضوع می‌تواند باعث شود که سینه‌ها متفاوت یا خالی به نظر برسد. این تغییرات ممکن است دائمی باشند ولی این مورد به این معنی که سینه ممکن است ظاهر قبل از بارداری خود را به طور کامل به دست نیاورد .
افتادگی و تغییر شکل سینه بعد از بارداری یکی از چند عواملی است که فرد ممکن است پس از هر بارداری بخواهد که لیفت سینه (یا جراحی اصلاح سینه در صورت کاشت ایمپلنت) انجام دهد. معمولا افراد به دلیل این تغییر شکل سینه و رسیدن به حالت قبل از بارداری اقدام به انجام پروتز سینه بعد از بارداری زیر نظر یک متخصص مجرب می کنند. اغلب افراد همیشه سوالی ذهن ان ها را درگیر می کند که بارداری و شیردهی بعد از پروتز امکان پذیر است ؟ ما در بخش بعدی درباره این که ایا این مورد امکان پذیر است صحبت می کنیم .

انجام پروتز سینه بعد از بارداری
انجام پروتز سینه بعد از بارداری

شما باید یک قرار ملاقات داشته باشید؟

با ما تماس بگیرید

پروتز سینه می تواند در شیردهی اختلال ایجاد کند؟

ابتدا، هنگام گذاشتن پروتز سینه، اگر می خواهید پس از آن توانایی شیردهی داشته باشید، باید به پزشک اطلاع دهید. این به این دلیل است که برش های خاصی نیاز به برش بافت غده سینه برای قرار دادن ایمپلنت دارند. این بدان معنا نیست که فرزند شما نمی تواند از شیر مادر تغذیه کند، اما ممکن است آن را دشوارتر کند و مادر دچار ورم پستان شود. اگر به جراح بگویید که حفظ توانایی خود در شیردهی مهم است، انتخاب برش ممکن است تغییر کند تا امکان شیردهی برای شما وجود داشته باشد.

هنگامی که ایمپلنت در جای خود قرار می گیرد، معمولاً پشت سینه یا پشت عضله سینه ای، سینه همچنان باید به طور طبیعی عمل کند. این بدان معناست که در صورت تمایل می توانید شیر دهید. و پروتز سینه نمی تواند در شیردهی اختلال ایجاد کند.
این سوال وجود دارد که آیا مواد پروتز سینه در شیر مادر ترشح می شود یا خیر. داده‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد مقادیر بسیار کمی سیلیکون آن را به شیر مادر تبدیل می‌کند، اما هیچ داده‌ای علمی وجود ندارد که نشان دهد نوشیدن شیر مادری که دارای پروتز سینه است بر روی هر کودکی تأثیر منفی گذاشته است. همه ما به شدت از نگرانی فعلی در مورد ایمپلنت آگاه هستیم، و صادقانه بگویم هیچ اطلاعاتی برای حمایت از نگرانی در مورد شیردهی با ایمپلنت‌های سینه وجود ندارد.

بهترین زمان بزرگ کردن سینه و انجام پروتز سینه

اگر می‌خواهید اکنون سینه‌های بزرگ‌تری داشته باشید، کاملاً می‌توانید، و ما می‌توانیم جراحی را طوری طراحی کنیم که شیر دادن بعد از آن برای شما بسیار ایمن باشد. ما می‌دانیم که اگر باردار شوید، سینه‌هایتان تغییر می‌کند و پس از اتمام بچه‌دار شدن، سینه‌ هایتان ممکن است تغییر بیشتری کند. این تغییرات ممکن است نیاز به جراحی اضافی برای دستیابی به شکل و ظاهر سینه مورد نظر شما در آن زمان داشته باشد.

صبر کردن تا پایان بچه دار شدن برای انجام پروتز کردن اولیه نیز یک گزینه معقول است، اگرچه ممکن است بسته به اینکه سینه های شما با بارداری و شیردهی چگونه تغییر می کند به لیفت سینه همراه با عمل بزرگ کردن نیاز داشته باشید. به عبارت دیگر، هر دو انتخاب کاملاً منطقی هستند و تصمیمات شخصی هستند. هیچ جواب درست و غلطی وجود ندارد. به طور کلی هنوز بهترین زمان برای بزرگ شدن سینه به طور علمی ثبت نشده است.

پروتز سینه پس از بارداری و همزمان با شیردهی

تغذیه با شیر مادر می تواند تجربه ای مفید برای مادران باشد. اما به همان اندازه که یک مادر شیرده ممکن است بخواهد بدن قبل از بارداری خود را به دست آورد، مادران شیرده نباید در حالی که هنوز در حال شیردهی هستند عمل بزرگ کردن سینه را انجام دهند. جراحان پلاستیک دارای گواهی هیئت مدیره، معمولاً توصیه می کنند که مادران شیرده 3 تا 6 ماه پس از قطع شیردهی خود برای انجام عمل بزرگ کردن سینه صبر کنند. این به سینه‌ها اجازه می‌دهد تا پس از شیردهی فرم خوبی را بگیرند.
هنگامی که 3 تا 6 ماه پس از پایان شیردهی صبر کردید، می توانید برای بزرگ کردن سینه اقدام کنید. بزرگ کردن سینه برای شیردهی کاملاً بی خطر است و مادرانی که ممکن است به داشتن و شیردهی بچه های اضافی فکر کنند، معمولاً برای جلوگیری از هرگونه تداخل احتمالی با مجاری شیر، یک برش زیر پستانی (زیر چین سینه) برای پروتز سینه انتخاب می کنند.

پروتز سینه پس از بارداری و همزمان با شیردهی
پروتز سینه پس از بارداری و همزمان با شیردهی

بزرگ کردن سینه پس از زایمان بدون شیردهی

اگر تصمیم به عدم شیردهی دارید یا به دلایل پزشکی نمی توانید این کار را انجام دهید، می توانید خیلی زودتر پس از بارداری عمل بزرگ کردن سینه را انجام دهید. مادران غیر شیرده حدود 3 ماه پس از زایمان منتظر بمانند تا بزرگ کردن سینه انجام دهند. این دوره انتظار دو برابر است. اولاً، حتی اگر شیر نمی‌دهید، بدن شما در ابتدا آغوز و شیر مادر می‌سازد و به زمان نیاز دارید تا بدنتان از این تولید شیر جلوگیری کند.

داشتن وزن ایده ال قبل از بزرگ کردن سینه پس از زایمان

حتی اگر دوره انتظار توصیه شده برای بزرگ کردن سینه را رعایت کرده باشید، اگر هنوز به طور فعال وزن کم می کنید، ممکن است بخواهید کاشت پروتز سینه را به تعویق بیندازید. این به این دلیل است که عمل بزرگ کردن سینه شما به ایجاد یک هیکل متعادل و زیبا از نظر زیبایی شناختی کمک می کند که برای سال های آینده از آن راضی خواهید بود. به عنوان مثال، اگر هنوز چندین پوند با وزن هدف خود فاصله دارید، اما به طور فعال وزن کم می کنید، ممکن است متوجه شوید که پروتز سینه ای بزرگتر از آنچه می خواهید انتخاب کرده اید .

نظر بدهید

(0 نظر)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.