فلوشیپ فوق تخصصی جراحی انکوپلاستیک پستان و جراحی کانسر

آدرس:

میدان ارژانتین ،خیابان احمدقصیر نبش خیابان هشتم بیمارستان فوق تخصصی پاستور نو

جوان سازی اطراف چشم

جوان سازی اطراف چشم

جوان سازی اطراف چشم به این دلیل مهم و حیاتی است که چشم ها اولین عضوی هستند که در ملاقات ها مورد توجه قرار می گیرند و زیبایی و جوانی پوست اطراف چشم در جلوه کلی چهره ما بسیار تاثیرگذار است. چشم ها که نقطه کانونی صورت هستند اولین عضو از صورت هستند که چین و چروک و علائم پیری را نمایان می کنند. حس جوانی و شادابی حاصل از جوان سازی اطراف چشم را نمی توان نادیده گرفت همان طور که نمی شود از چین و چروک و حلقه های سیاه اطراف چشم، هر قدر هم که جزئی باشد، چشم پوشی کرد. حال اگر شما هم به دنبال راهی برای جوان سازی اطراف چشم تان می گردید در این مقاله شما را راهنمایی خواهیم کرد.

چرا دکتر سراج؟

دلایلی که 2861 نفر تاکنون دکتر سراج را برای جراحی زیبایی انتخاب کرده اند

رضایت مراجعه کنندگان

بسیاری از مراجعین جدید ما با توجه به نظر دوستان و آشنایان برای انجام جراحی زیبایی به ما مراجعه می کنند. این موضوع در وهله اول باعث افتخار ما بابت اعتماد مراجعین بوده است.

تعداد بالای عمل های انجام شده

تجربه دکتر سراج در انجام عمل های جراحی زیبایی گواهی بر دانش و عملکرد مناسب ایشان در اجرای درست خواسته مراجعین می باشد.

دقت در جراحی زیبایی

یکی از فاکتورهای اساسی برای انتخاب بهترین جراح زیبایی، دقت انجام عمل و نتیجه نهایی می باشد. چنانکه در بسیاری موارد این مورد اولین دلیل انتخاب جراحان قلمداد می گردد.

مزایا جوان سازی اطراف چشم

اولین کاری که برای زیبایی و جوان سازی صورتتان باید انجام دهید جوان سازی اطراف چشم و رسیدگی به آن است. زیرا با هر بار خندیدن، تعجب کردن، گریه کردن و ... اول ناحیه اطراف چشم شما واکنش نشان می دهد. همین موضوع باعث می شود که بر اثر گذشت زمان فرایند تولید کلاژن در اطراف چشم کمتر شود و در نتیجه علائم پیری نمایان شود. در ادامه مزایا جوان سازی اطراف چشم را بررسی میکنیم:

  • کاهش حلقه های تیره زیر چشم
  • کاهش فرورفتگی ها و پف های زیر چشم
  • کاهش خطوط ریز و چین و چروک دور چشم (پای کلاغی)
  • نرمی و شادابی پوست نازک و ظریف اطراف چشم
  • مژه ها را بلندتر، تیره تر و پرتر میکند
  • سفت کردن پوست اطراف چشم

مزایا جوان سازی اطراف چشم

انواع روش جوان سازی اطراف چشم

برای جوان سازی اطراف چشم راه های زیادی اعم از جراحی و غیر جراحی وجود دارد که هر دو راه توسط پزشکان فوق تخصص پلاستیک و زیبایی انجام می شود. تزریق بوتاکس یا ژل و تزریق چربی پشت پلک از پر طرفدار ترین روش های جوان سازی اطراف چشم آن هم بدون جراحی هستند.

شما باید یک قرار ملاقات داشته باشید؟

با ما تماس بگیرید

علت بروز چین و چروک و شل شدگی پوست اطراف چشم

شایع ترین علت خطوط ریز و چین و چروک دور چشم شما پیری است. اما سایر عوامل محیطی مانند: سیگار کشیدن، در معرض اشعه ماوراء بنفش بودن و نداشتن خواب کافی نیز بسیار تاثیرگذار است.
به دنبال دیگر علت های بروز چین و چروک در اطراف چشم می توان گفت که به عنوان یک قانون کلی، پوست اطراف چشم، از جمله پوست زیر چشم، نازک‌تر از پوست بقیه قسمت ‌های صورت است. تحقیقات نشان می ‌دهد که اطراف چشم حاوی چربی زیر جلدی زیادی نیست و همچنین غدد چربی و کلاژن زیادی ندارد، بنابراین کمی خشک ‌تر به نظر می‌رسد و بیشتر مستعد ایجاد خطوط ریز است. به این دلیل نیاز بیشتری به جوان سازی اطراف چشم حس می شود.

دیگر عوامل محیطی تاثیرگذار بر چروک اطراف چشم

آسیب خورشید: قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند باعث پیری زودرس پوست شما شود. از آن جایی که پوست زیر چشم نازک ‌تر است، قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش می‌تواند تشکیل و بروز خطوط و چین و چروک‌ها را تسریع کند.
برنزه کردن: همانطور که اشعه UV خورشید می تواند به پوست شما آسیب برساند، اشعه ماوراء بنفش تخت برنزه نیز می تواند به پوست شما آسیب برساند و همچنین باعث کند شدن روند تولید کلاژن در اطراف چشم شود.

علائم نازک شدن پوست زیر چشم

وقتی چربی زیادی در اطراف چشم وجود نداشته باشد و پوست این ناحیه از قبل ظریف تر و کمتر از حد معمول الاستیک به نظر برسد و همچنین چشم ها بیشتر گود افتاده باشد و حلقه های تیره تر از حد معمول به وجود آمده باشد یعنی شما در معرض نازک شدن پوست زیر چشم قرار گرفته اید و نیاز به جوان سازی اطراف چشم دارید.

روش جراحی جوان سازی اطراف چشم

روش‌های جراحی: جراحی پلک (بلفاروپلاستی) روشی ایمن و مطمئن برای جوان سازی اطراف چشم است که هدف از این جراحی برداشتن پوست یا چربی اضافی از زیر پلک ها، سفت کردن مجدد پوست و بافت نرم دور چشم است، و همچنین پلک های کلاهدار، افتاده یا کیسه های چشم را بهبود می بخشد. هدف از انجام این راهکار درمانی که عملی سبک و سر پایی است برداشتن نا هنجاری های به وجود آمده روی پوست اطراف چشم است.

روش جراحی جوان سازی اطراف چشم
نحوه انجام جراحی بلفاروپلاستی

در طی جراحی بلفاروپلاستی، جراح چین‌های پلک ‌ها را برش می‌دهد تا پوست و ماهیچه ‌های افتاده را اصلاح کند و چربی اضافی را از بین ببرد سپس جراح با بخیه های حل شونده ریز، پوست اطراف چشم را می دوزد و جوان سازی اطراف چشم را انجام می دهد.

مزایا استفاده از روش بلفاروپلاستی

از مهم ترین مزایا استفاده از روش بلفاروپلاستی برای جوان سازی اطراف چشم، درشت شدن چشم و دید بهتر است.

عوارض احتمالی روش بلفاروپلاستی

کبودی و تورم، خونریزی و قرمزی و دوبینی موقت چشم از عوارض احتمالی روش بلفاروپلاستی است.

روش های غیر جراحی جوان سازی اطراف چشم

جوان سازی اطراف چشم و رفع چین و چروک های اطراف چشم با روش های غیر جراحی از آن جایی که کمترین عوارض، ریسک و خطر را دارد در سال های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است. این روش شامل تزریق انواع پر کننده های پوستی مانند بوتاکس و ژل و همچنین استفاده از فرکانس های رادیویی مانند لیزر می شود.
باید به این موضوع اشاره کرد که روش‌ های لیزری و لایه برداری از طریق لیزر به دلیل پر خطر بودن و داشتن اشعه خطرناک نزدیک چشم استفاده نمی شوند.

کم خطرترین روش جوان سازی اطراف چشم

تزریق بوتاکس و ژل میتواند به شما کمک کند تا جوان تر به نظر برسید. این روش درمان بدون جراحی می تواند چین و چروک های اطراف چشم شما را صاف کند، گودی ها را پر کند یا افتادگی پلک ها را سفت کند.

ماندگاری جوان سازی اطراف چشم با بوتاکس

بر خلاف عمل بلفاروپلاستی که عمر ماندگاری آن حداقل بین 5 تا 7 سال است. ماندگاری بوتاکس برای جوان سازی اطراف چشم کوتاه مدت و به مدت 4 ماه است. برای گرفتن نتیجه بلند مدت از طریق روش غیر جراحی بوتاکس باید درمان را هر 3 تا 4 ماه یکبار تمدید کنید.

درمان پلک های کلاه دار با بوتاکس

تزریق بوتاکس یک درمان مناسب برای پلک های کلاهدار و جوان سازی اطراف چشم است. این درمان می‌تواند وضعیت ابرو های کم پشت یا افتادگی جزئی ابرو که باعث می‌شود پلک ‌ها پایین ‌تر از حد معمول آویزان شوند را درمان کند. همچنین بوتاکس را می توان در انتهای بیرونی ابرو تزریق کرد تا ابرو کمی بالا بیاید.

نظر بدهید

(0 نظر)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.