فلوشیپ فوق تخصصی جراحی انکوپلاستیک پستان و جراحی کانسر

آدرس:

میدان ارژانتین ،خیابان احمدقصیر نبش خیابان هشتم بیمارستان فوق تخصصی پاستور نو

تفاوت محل قرار گیری پروتز سینه؛ روی عضله یا زیر عضله؟! به همراه مزایا و معایب هر کدام

تفاوت محل قرار گیری پروتز سینه؛ روی عضله یا زیر عضله؟! به همراه مزایا و معایب هر کدام

اگر به فکر بزرگ کردن سینه هستید، سوالات زیادی وجود دارد که قبل از تصمیم گیری نهایی، جراح پلاستیک به آنها پاسخ داده است. در میان انبوهی از سوالات مهم دیگری که باید در جلسه مشاوره پروتز سینه بپرسید این است که ایمپلنت سینه در کجا قرار خواهد گرفت؟ ما در این مقاله درباره تفاوت محل قرار گیری پروتز سینه، روی عظله یا زیر عضله و مزایا و معایب هر کدام صحبت می کنیم.

چرا دکتر سراج؟

دلایلی که 2861 نفر تاکنون دکتر سراج را برای جراحی زیبایی انتخاب کرده اند

رضایت مراجعه کنندگان

بسیاری از مراجعین جدید ما با توجه به نظر دوستان و آشنایان برای انجام جراحی زیبایی به ما مراجعه می کنند. این موضوع در وهله اول باعث افتخار ما بابت اعتماد مراجعین بوده است.

تعداد بالای عمل های انجام شده

تجربه دکتر سراج در انجام عمل های جراحی زیبایی گواهی بر دانش و عملکرد مناسب ایشان در اجرای درست خواسته مراجعین می باشد.

دقت در جراحی زیبایی

یکی از فاکتورهای اساسی برای انتخاب بهترین جراح زیبایی، دقت انجام عمل و نتیجه نهایی می باشد. چنانکه در بسیاری موارد این مورد اولین دلیل انتخاب جراحان قلمداد می گردد.

محل قرار گیری پروتز سینه

بسیاری از بیماران نمی دانند که گزینه های متعددی  برای قرار دادن پروتز سینه وجود دارد. پروتز ها ممکن است روی عضله یا زیر عضله قرار داده شوند و عوامل متعددی وجود دارد که به تعیین جایگذاری مطلوب پروتز برای هر بیمار کمک می کند، از جمله:

  • نوع بدن شما
  • سلامت فعلی شما
  • اندازه واقعی (cc) ایمپلنت ها
  • نوع ایمپلنت های سیلیکونی
  • اهداف و خواسته های فردی شما

جراحان پلاستیک دارای گواهی هیئت مدیره و با تجربه که حجم بالایی از جراحی‌های بزرگ کردن سینه را انجام داده‌اند، می‌توانند بهترین موقعیت را برای تعیین جایگذاری بهینه پروتز سینه تعیین کنند و برای بیماران پروتز سینه بسیار مهم است که مزایا و معایب این دو محل قرار گیری را درک کنند.

محل قرار گیری پروتز سینه
محل قرار گیری پروتز سینه

گزینه های کاشت ایمپلنت سینه چگونه با هم مقایسه می شوند؟

کاشت ایمپلنت سینه برای ارائه بهترین نتایج زیبایی به بیمار و همچنین برای جلوگیری از بروز مشکلاتی مانند انقباض کپسولی و موج دار شدن ایمپلنت ضروری است. در طی جراحی بزرگ کردن سینه، ایمپلنت‌های سینه یا در زیر بافت سینه بیمار اما روی ماهیچه‌های سینه قرار می‌گیرند، یا زیر بافت سینه و تا حدی زیر عضله سینه قرار می گیرند. قرار دادن در هر دو مکان می تواند نتایج رضایت بخشی ایجاد کند. با این حال، هر دو گزینه  پروتز سینه مزایا و معایبی دارد، بنابراین جراح شما با توجه به نوع بدن شما ارزیابی می کند تا تعیین کند که کدام موقعیت ایمپلنت برای شما مناسب است.

قرارگیری پروتز روی عضله ای

روش قرار دادن  پروتز روی عضله ای که به آن قرار دادن روی ماهیچه یا عضله نیز گفته می شود، جایی است که ایمپلنت بین عضله قفسه سینه و نواحی بافت سینه موجود قرار می گیرد. قرار گرفتن روی عضله به گونه ای انجام می شود که ایمپلنت در زیر غدد سینه قرار گیرد، بنابراین توانایی شیردهی در آینده را برای بیمار فراهم می کند.

مزایا قرارگیری پروتز روی عضله ای: بیماران تمایل به حرکت کمتر ایمپلنت ها در طول فعالیت بدنی و همچنین ناراحتی کمتری بلافاصله پس از جراحی پروتز سینه دارند.

معایب قرارگیری پروتز روی عضله ای: ظاهر این پروتز می تواند بیشتر مصنوعی باشد. علاوه بر این، در طول ماموگرافی خوانش ها ممکن است دقت کمتری داشته باشند. همچنین، بیماران ممکن است میزان بیشتری از انقباض کپسولی را تجربه کنند، این موضوع زمانی رخ می دهد که بافت اسکار یا کپسولی که به طور معمول در اطراف ایمپلنت ایجاد می شود، ایمپلنت را سفت و فشرده می کند.

شما باید یک قرار ملاقات داشته باشید؟

با ما تماس بگیرید

قرارگیری پروتز زیر عضلانی

گزینه دیگر به عنوان قرار دادن پروتز در زیر عضلات وجود دارد که به عنوان زیر عضلانی ایمپلنت سینه شناخته می شود. این تکنیک شامل قرار دادن ایمپلنت تا حدی زیر عضله سینه است.

مزایا قرار گیری پروتز زیر عضلانی: بیماران ماموگرافی دقیق تری را تجربه می کنند. علاوه بر این، قرارگیری زیر عضلانی تمایل به ایجاد ظاهر طبیعی تر و کاهش سرعت انقباض کپسولی دارد.

معایب پروتز زیر عضلانی: برخی از بیماران پس از جراحی سینه، با بهبودی طولانی تر پس از جراحی، کمی ناراحتی بیشتری را تجربه می کنند.

نقش ماهیچه قفسه سینه در محل قرار گیری پروتز

ماهیچه های قفسه سینه نقش مهمی در عمل بزرگ کردن سینه با توجه به قرارگیری بهینه پروتز دارند. هر بیمار در میزان عضله ای که دارد متفاوت است و این می تواند عاملی برای تعیین اینکه آیا قرارگیری زیر غده ای یا زیر عضلانی گزینه بهتری است.

آناتومی هر بیمار باید در نظر گرفته شود. به عنوان مثال، زنانی که عضلات قفسه سینه بسیار بزرگ یا قوی دارند، برای قرار دادن ایمپلنت ها بر روی عضله بهترین گزینه هستند. یکی از دلایل این امر این است که با بزرگتر شدن عضلات سینه، با حرکت و خم شدن ماهیچه های سینه، تمایل به انحراف سینه ها وجود دارد. در این موارد، قرار دادن زیر غده ای توصیه می شود.

نقش ماهیچه قفسه سینه در محل قرار گیری پروتز
نقش ماهیچه قفسه سینه در محل قرار گیری پروتز

چگونه تصمیم بگیرم که پروتز سینه خود را در کجا قرار دهم؟

اکنون که کاشت ایمپلنت سینه آشنا شدید، چگونه انتخاب می کنید که کدام یک برای شما بهترین است؟ در اینجا چند عامل وجود دارد که به تصمیم شما کمک می کند:

نقش بافت  عضلانی سینه

چه مقدار بافت سینه و عضله سینه دارید. همانطور که زنان لاغرتر با بافت سینه کمتر ممکن است کاندیدهای بهتری برای قرار دادن زیر عضلانی باشند، زنانی که عضلات سینه بسیار بزرگ و یا قوی دارند برای قرارگیری روی ایمپلنت عضلانی مناسب‌تر هستند. این به این دلیل است که زنانی که عضلات سینه بزرگ‌تری دارند، با حرکت و انقباض عضلات سینه‌ شان، شانس بیشتری برای تغییر شکل ایمپلنت‌های خود خواهند داشت. زنانی که بافت سینه بیشتری دارند نیز کاندیدهای بهتری برای کاشت ایمپلنت زیر غده ای هستند زیرا بافت طبیعی آنها بهتر می تواند ایمپلنت هایشان را پنهان کند.

مجموعه ما برای این که بفهمید آیا بافت کافی برای کاشت عضلانی دارید یا خیر، توصیه می‌کند که یک تست اولیه پینچ انجام دهید.. این کار به این صورت است: با شصت و انگشت اشاره، پوست را درست بالای قطب فوقانی خود (بالای سینه) بچسبانید. اگر مقدار پوستی که می توانید بگیرید 2 سانتی متر یا بیشتر باشد، احتمالاً کاندیدای خوبی برای هر دو گزینه هستید. اگر مقدار کمتری دارید، احتمالاً باید در زیر محل عضله یا اضافه کردن چربی به قطب فوقانی برای افزایش ضخامت پوست در آن ناحیه فکر کنید.

علاوه بر این، زنانی که بسیار ورزشکار و فعال هستند، ممکن است برای از بین بردن هرگونه احتمال ضعف عضلانی، کاشت زیر غده ای را انتخاب کنند. گاهی اوقات، یک ایمپلنت کوچکتر با برجستگی کمتر می تواند سازش خوبی برای این افراد باشد.

بهترین اندازه ایمپلنت

هنگام انتخاب اندازه ایمپلنت، مهمتر است که به جای اندازه CC در ایمپلنت به شکل سینه مورد نظر خود فکر کنید. رویکرد اصلی این است که به جای حجم دادن به سینه شما شکل دهد. برخی از دستورالعمل‌های کلی وجود دارد که هنگام در نظر گرفتن کاشت ایمپلنت مهم هستند، زیرا هر چه ایمپلنت‌های شما بزرگ‌تر باشند، احتمال بیشتری وجود دارد که موج‌هایی در بافت سینه شما قابل مشاهده باشد. به همین دلیل است که زنانی که سینه ‌های بزرگ‌تر و بافت سینه‌های فراوان‌تری دارند، کاندیدای بهتری برای کاشت ایمپلنت‌های بزرگ‌تر هستند، در حالی که زنان با سینه‌ های کوچک‌تر ممکن است زمان سخت‌تری برای پنهان کردن ایمپلنت‌های بزرگ‌تر داشته باشند. به طور کلی، اگر حداقل بافت سینه دارید و می‌خواهید ایمپلنت‌های بزرگ‌تری داشته باشید، قرار دادن زیر عضله بهترین نتایج را به همراه خواهد داشت زیرا عضلات سینه ‌ای به پنهان کردن هرگونه موج احتمالی در ایمپلنت‌ها کمک می‌کنند. درک این نکته مهم است که با افزایش اندازه ایمپلنت‌ها، میزان عوارض کوتاه‌مدت و بلندمدت شما نیز افزایش می‌یابد، و به همین ترتیب، شانس شما برای تجدیدنظر در ایمپلنت افزایش می‌یابد.

آماده اید تا در مورد گزینه های کاشت ایمپلنت خود صحبت کنید؟

اگر هنوز مطمئن نیستید که کدام گزینه کاشت ایمپلنت برای شما مناسب است، نگران نباشید. در طول مشاوره شما، دکتر سراج جراح پلاستیک دارای مجوز بورد، ضخامت بافت سینه شما را اندازه گیری می کند و به شما کمک می کند تا گزینه های کاشت ایمپلنت سینه خود را با جزئیات درک کنید. مجموعه ما  با سال ها تجربه در انجام جراحی های پروتز سینه و اصلاح پروتز سینه دارد و مایل است به شما در دستیابی به نتایج ایده آل در پروتز سینه کمک کند.

نظر بدهید

(0 نظر)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.